X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Jesienna ramówka Radiowej Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 13:20
Nowa ramówka Programu 2 pojawi się już 1 września.
Audio

Nowa ramówka Programu 2 pojawi się 1 września z mocnym akcentem literackim – o godzinie 19.00 Marek Kondrat przeczyta pierwszy odcinek „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa. Dwójka zaprasza do słuchania tej kultowej powieści przez ponad 2 miesiące. Natomiast muzycznie jesień upłynie pod znakiem Konkursu Chopinowskiego, czyli transmisji z przesłuchań, koncertów finałowych i występów gwiazd.

XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie to w tym roku najważniejsze muzyczne wydarzenie nie tylko dla kultury polskiej, ale i światowej. Dwójka jako jedyna rozgłośnia zapewni słuchaczom tak obszerny ogląd konkursu – prócz wspomnianych transmisji na antenie pojawią się rozmowy z uczestnikami, członkami jury i krytykami, relacje oraz recenzje dziennikarzy. W poniedziałki o godz. 20.30 w nowej audycji „Koncert chopinowski” przypomniane zostaną najwybitniejsze interpretacje utworów naszego narodowego kompozytora, zarejestrowane przez Polskie Radio, w innych miejscach – najważniejsze wydarzenia poprzednich konkursów. Goście audycji „Kto słucha, nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki” (soboty, godz. 17.00) oceniać będą najciekawsze nagrania chopinowskie. W paśmie „Rozmowy o muzyce” (poniedziałki, godz. 19.30) słuchacze poznają sylwetki uczestników, a w paśmie „Opowieści po zmroku” (poniedziałki, godz. 21.00) – jurorów konkursu (prezentowane na antenie Programu 2 od początku 2015 roku).

We współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym Dwójka zaprezentuje nowe lektury oraz słuchowiska. Poza „Mistrzem i Małgorzatą” w interpretacji Marka Kondrata (emisja 50-odcinkowej serii od 1 września o godz. 19.00), w tym miesiącu pojawią się też inne premiery – „Wampir” w reż. Igora Gorzkowskiego wg dramatu Wojciecha Tomczyka oraz plenerowy spektakl na ulicy Ząbkowskiej, kolejny po „Implozji”, realizowany wspólnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie – „Czterech śpiących”. Kolejne premiery teatralne Dwójki to: „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza w reż. Mikołaja Grabowskiego z Robertem Więckiewiczem w roli ks. Robaka, „Nie-boska komedia” Zygmunta Krasińskiego, „Pierścień wielkiej damy” Cypriana Kamila Norwida, „Mąż i żona” Aleksandra Fredry, „Rzeźnia” Sławomira Mrożka, „Burza” Wiliama Szekspira, „Udręka życia” Hanocha Levina i „Do piachu” Tadeusza Różewicza. Ponadto w paśmie „Książka do słuchania” (poniedziałek-piątek, godz. 19.00) pojawią się m.in. opowiadania Marka Nowakowskiego, „Kompleks polski” Tadeusza Konwickiego, „Matka Makryna” Jacka Dehnela, „Wojna polsko-ruska” Doroty Masłowskiej i „Obóz wszystkich świętych” Tadeusza Nowakowskiego.

Do końca grudnia kontynuowane będą cykle związane z 90. urodzinami Polskiego Radia. Tej rocznicy w całości poświęcone jest piątkowe pasmo „90 lat dokoła dźwięku” o godz. 13.30, podczas którego Dwójka przypomina najciekawsze koncerty zorganizowane przez Polskie Radio – zarówno w radiowych studiach, jak i poza nimi. Poza tym temat historii Polskiego Radia będzie obecny w audycjach: „Ludzie Polskiego Radia” Anny Skulskiej, „Radiowe kreacje mistrzów” Iwony Malinowskiej oraz „Z archiwum Jana Webera” Przemysława Psikuty.

Pasmo „Wybieram Dwójkę” (poniedziałek-czwartek, godz. 16.00) zostanie wydłużone do godziny 19.00, a jego częścią stanie się krótsze „O wszystkim z kulturą”, które pojawi się w wersji godzinnej jedynie w piątki, kiedy to tematy ze świata muzyki klasycznej, pop-kultury i teatru poruszać będą naprzemiennie: Jacek Hawryluk, Marcin Majchrowski, Jacek Wakar oraz Bartek Chaciński.

Na dłuższe, 60-minutowe dyskusje i analizy, Program 2 przeznaczy czas o godz. 21.30 w nowym paśmie „Inny stan skupienia” (od wtorku do czwartku). Będą to pogłębione rozmowy z jednym bohaterem lub dyskusje obejmujące zagadnienia z zakresu kultury, socjologii i historii. W ramach pasma we wtorki raz w miesiącu znajdzie swą kontynuację cykl prof. Antoniego Dudka „Ćwierćwiecze”, prezentujący najważniejsze zjawiska i osoby ostatnich 25 lat. Również raz w miesiącu Piotr Kędziorek zajmie się zagadnieniami antropologicznymi i etnograficznymi, a co drugi tydzień Jerzy Kisielewski zaprosi do studia znane osoby ze świata kultury i nauki. W środy na antenie znajdzie się miejsce dla różnych autorów i tematów, natomiast w czwartki o literaturze naprzemiennie dyskutować będą Dorota Gacek i na stale współpracujący z Dwójką krytycy literaccy: Andrzej Franaszek i Piotr Kofta.

Kolejne nowości proponowane przez Program 2 Polskiego Radia na jesień:

„Notatnik Dwójki” (od poniedziałku do piątku o godz. 13.00) – powrócą audycje edukacyjne propagujące kulturę i naukę. Dwójka zaprezentuje w nich szerokie spektrum zagadnień związanych z młodymi wykonawcami muzyki, portrety koryfeuszy kultury, publicystyczne ujęcie rzadkich zjawisk kulturalnych.

W paśmie „Pora koncertowa” (niedziele, godz. 13.00), stanowiącym sumę dotychczasowych dwóch audycji o podobnym charakterze: jesiennej „Drugiej zmiany” i letnich „Koncertowych wakacji”, zabrzmią najciekawsze koncerty z oferty radiofonii zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców.

W „Kryzysie średniego wieku” (niedziele, godz. 18.00) mediewista Łukasz Modelski i Łukasz Kozak przybliżą najwybitniejsze dzieła epoki średniowiecza. Muzyce towarzyszyć będą rozważania i dyskusje na temat literatury, filozofii oraz architektury wieków średnich.

Natomiast niedzielna „Na dachu świata” to audycja Pawła Reszki i Michała Żakowskiego przedstawiająca zjawiska kulturowe i społeczne w ujęciu archiwalnym i reporterskim; pokazująca, co odróżnia, a co zbliża narody i kultury.

 

Zobacz więcej na temat: Dwójka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak