Polskie Radio

Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje: Wake Up Giant i album "Zombi"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 07:54
Słoneczny rock and roll, przy którym fale we Władysławowie i Chałupach dorównują tym z Waikiki , a zabawa po udanym surfowaniu kończy się później niż zaczyna nowy dzień. Wake Up Giant prezentują album "Zombi". Premiera już dziś! 
Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje: Wake Up Giant i album Zombi
Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje: Wake Up Giant i album "Zombi"Foto: AMPR

"Zombi" to bezlitosny i bezrozumny żywy trup, ale złowieszczy tytuł płyty jest tak naprawdę wołaniem o przebudzenie i czerpanie radości z życia, uwolnienie się z oplatających nas - dosłownie i metaforycznie - kabli, telefonów, tabletów i laptopów. Dla członków warszawskiego tria - po godzinach fanatyków wysokiej fali - motywacją do tworzenia (i głównym motywem albumu) była i jest ucieczka od technologii do człowieczeństwa, natury i… surfingu.

Bezlitosny i bezrozumny żywy trup...

Za każdym razem, gdy wspólnie gramy, to tak, jakbyśmy przyzywali jakąś nieposkromioną energię, coś na kształt człowieka o zdwojonej sile, coś co przesuwa ściany, sufit i nasze kończyny. To coś, czego nie potrafimy nazwać, ale wszyscy czujemy, że dzieje się coś wyjątkowego. Chcemy się tym dzielić i przywoływać tą energię u innych. Kto wie, może słuchając nas, ktoś uderzy w stół, przebije się przez ścianę lub zrobi coś, co od dłuższego czasu uważał za niemożliwe - deklarują muzycy, ukrywający się pod pseudonimami Paul (śpiew i gitary), Banan (perkusja) i Czipis (gitara basowa).

Wake Up Giant

Muzyka Wake Up Giant to propozycja dla tych, którzy lubią, żeby było głośno, kolorowo i przebojowo. Stąd melodyjne partie wokalne, porywające gitarowe riffy i pełna witalności praca sekcji rytmicznej. Polska Werska językowa EP-ki ukazuje się równolegle z angielską , tak, aby rock and roll znad Wisły i spod Władysławowa zainteresował fanów - nie tylko surfowania! - na całym świecie.

Tracklista:

1. Zombi                                            
2. Nie martw się              
3. Chwycisz za rękę mnie
4. Ciasteczka      
5. Taki sam jak lubisz   

AMPR