Polskie Radio
Section05
Agencja Muzyczna Polskiego Radia

"Joker". Darek Kozakiewicz zaprezentował nowy singiel w Jedynce

Piosenkę "Joker" Darek Kozakiewicz skomponował do słów wokalistki Natalii Sikory, która współtworzyła pierwszy skład DKL. W nagraniu wersji studyjnej, będącej trzecim singlem z przygotowywanej już, kolejnej autorskiej płyty Darka, wzięła udział charyzmatyczna wokalistka Justyna Panfilewicz. Utwór wydany nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazał się na platformach streamingowych w piątek, 21 czerwca. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Darek Kozakiewicz album piosenka muzyka rozrywkowa Rock Polskie Radio

Henryk Miśkiewicz i Chopin University Big Band. Polskie Radio zaprasza na koncert

Polskie Radio i Chopin University Big Band zapraszają na koncert pełen swingu, funky i "potężnie" brzmiącego jazzu. Solistą koncertu, który odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego będzie wirtuoz saksofonu i kompozytor – Henryk Miśkiewicz.  
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU koncert koncerty w Polskim Radiu Henryk Miśkiewicz Chopin University Big Band Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego MUZYKA

Polskie Radio 24 "Zderzenie z historią". Henryk Miśkiewicz i Piotr Kostrzewa na płycie "Come Back"

- Dotarłem do archiwum Polskiego Radia, gdzie odnalazł się utwór "Come Back" Henryka Miśkiewicza, i go zagraliśmy. Jednak za tym, aby nagrać płytę, lobbowała żona Miśkiewicza. To nie mogło się inaczej skończyć - mówił w Polskim Radiu 24 dyrygent Piotr Kostrzewa z Chopin University Big Band, który razem z saksofonistą Henrykiem Miśkiewiczem przedstawia nowy album.  
Zobacz więcej na temat:  Henryk Miśkiewicz Piotr Kostrzewa płyta KULTURA Polskie Radio

Damian Sikorski Projekt "Wiosna". Album już jest, a dziś koncert w Czwórce

Kompozytor i multiinstrumentalista, a także nasz Czwórkowy dziennikarz, Damian Sikorski debiutuje jako lider własnego Projektu i autor albumu, dzięki któremu obraz polskiej muzyki wzbogaca się o dziesięć alt-popowych perełek. Album "Wiosna" wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Premiera 31 maja, a 7 czerwca koncert w legendarnym Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej - jego transmisja w Czwórce. 
Zobacz więcej na temat:  Damian Sikorski premiera płyta album Marta Zalewska Michał Kowalonek Damian Sikorski Projekt

Anna Rusowicz z albumem "Dziewczyna słońca"

Anna Rusowicz prezentuje kolejny album - zarówno w wersji winylowej, jak i na płytach CD - wypełniony słonecznym blaskiem, życiową mądrością i paradą muzycznych wspaniałości.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Anna Rusowicz Agencja Muzyczna Polskie Radio płyta MUZYKA Paweł Zalewski Krzysztof Zagajewski Tomasz Świerk Marcin Cichocki Marta Zalewska Rafał Gańko Sebastian Stanny Marcin Gańko Jarosław Bothur Marcin Jadach Tomasz Waldowski Bogusz Wekka

Henryk Miśkiewicz wraca do młodzieńczych kompozycji. "Zostałem wtedy obdarzony dużym zaufaniem"

Henryk Miśkiewicz występował ze wszystkimi najważniejszymi muzykami w Polsce, a liczby jego nagrań nie da się ustalić. Tak wiele ich dokonał. Te, które skomponował dla Andrzeja Trzaskowskiego, wykonał ponownie. Zapowiada je singiel "Kakaruka". Muzyk opowiedział w Dwójce o swojej karierze u boku Andrzeja Trzaskowskiego oraz ocenił współpracę z młodymi muzykami.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Henryk Miśkiewicz Andrzej Trzaskowski Andrzej Zieliński Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie singiel MUZYKA KULTURA

Del-M z płytą "Dzieci we mgle"

"Dzieci we mgle" to pierwszy rapowy album w katalogu Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Ta płyta to opowieść o życiu dwudziestoparolatka w wielkim mieście i popis muzycznej wyobraźni. Del-M pokazuje efekt długiej pracy i wygranej w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna Polskie Radio Del-M Marcin Jankowski Tomasz Maniak Jan Załęski Dominik Róg Grzegorz Tomkowski Bartosz Pietrzak MUZYKA Czwórka

Henryk Miśkiewicz & Chopin University Big Band "Kakaruka"

Henryk Miśkiewicz sięgnął po swoje młodzieńcze kompozycje i po ponad 40 latach nagrał je z towarzyszeniem big bandu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Singlowa „Kakaruka” zapowiada swingowo-funkowy karnawał w przeddzień lata. Singiel Wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Chopin University PRESS, premiera 7 maja 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Miśkiewicz Chopin University Big Band singiel premiera Piotr Kostrzewa W POLSKIM RADIU