Polskie Radio

Newsy, historia i nauka. "Zostań w domu" i słuchaj podcastów Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 08:44
Polskie Radio, wspierając akcję #zostańwdomu, nie tylko zmienia ramówkę, ale cały czas rozwija swoje podcasty, których można słuchać na komputerach, smartfonach i innych urządzeniach przenośnych. Znaleźć można wśród nich znakomite wywiady, porady, ale też bajki i opowieści, jakich nie usłyszycie nigdzie indziej. 
Podcasty Polskie Radio
Podcasty Polskie RadioFoto: materiały promocyjne

Kultura, zdrowie i audycje dla dzieci

Polityka, gospodarka, relacje społeczne, kultura, nauka, zdrowie, filozofia, psychologia, ale również audycje dla dzieci i rodziców – w bogatej ofercie Polskiego Radia znajduje się kilkadziesiąt różnych podcastów dla słuchaczy, którzy chcą mieć dostęp nie tylko do najświeższych wiadomości, ale również do unikalnych treści.

Nowoczesna platforma z podcastami Polskiego Radia dostępna jest na stronie www.podcasty.polskieradio.pl, jak również w wersji mobilnej na smartfony. Zarówno stali słuchacze, jak i nowi użytkownicy mediów cyfrowych znajdą tu podcasty wszystkich anten Polskiego Radia, a także dedykowane treści dostępne wyłącznie na platformie.

Słuchacze Jedynki mają więc możliwość odsłuchania m.in. nie tylko popularnych „Czterech pór roku”, ale również wielu wyjątkowych audycji historycznych („Niepodległa – dzień po dniu”, „Polscy władcy i królowie”, „Ludzie Niepodległości”, „Historia żywa”), edukacyjnych („Eureka”) i kulturalnych („Czytam, bo lubię”).

W ofercie Dwójki są m.in. „Zapiski ze współczesności” i „Goście Dwójki” a w nich fascynujące rozmowy z artystami, twórcami, ludźmi kultury. Znajdziemy tu m.in. „Wszystkie podróże” Urszuli Dudziak, czy rozmowy o powstającym właśnie filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka.

Publicystyka i nowe technologie

Radiowa Trójka udostępnia słuchaczom m.in. politykę („Puls Trójki”, „Śniadanie w Trójce”) i kulturę w najlepszym wydaniu („ABC Popkultury”, „Adamski seryjny”, „Historie jak z książki”). Polityka, publicystyka i ekonomia to domena Polskiego Radia 24, a młodsi użytkownicy mogą korzystać z podcastów Czwórki, która stawia na podróże, nowe technologie i gry (np. „Ach! Azja!”, „Stacja USA”, „Technologie 4.0”, „Strefa gamingu”), pomoc w zrozumieniu własnych myśli i uczuć, poprawę komunikacji („Strefa prywatna”) oraz ruch – tu wszystko o adrenalinie, urodzie, pasji i endorfinach („Rejon Ruchu”).

Z kolei Polskie Radio Chopin zaprasza do poznania nieznanych, sensacyjnych i tajemniczych historii związanych z Fryderykiem Chopinem: „Dzieje serca Fryderyka Chopina” i fascynujące rozmowy z Polską w tle – „O burzliwej historii jednego z najsłynniejszych pomników w Polsce i jego niezwykłym twórcy Wacławie Szymanowskim”.

Polskie Radio Dzieciom oferuje m.in. cudowne bajki opowiadane dzieciom przez dzieci np. „Calineczkę” J.Ch. Andersena, czy przygody dzielnego „Smoka Adasia”, który w każdym kolejnym odcinku podejmuje próbę ratowania planety. Jest też „Wystarczająco dobra mama” – popularny cykl dla rodziców. Swoje podcasty uruchomiły również Polskie Radio dla Zagranicy i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Własne listy do pracy czy biegania

Bez względu na sposób korzystania z podcastów Polskiego Radia ich obsługa jest łatwa i intuicyjna –zarówno użytkownicy laptopów, jak i smartfonów mają możliwość szybkiego odnalezienia interesujących ich tematów. Ponadto wyszukanie konkretnego podcastu jest możliwe zarówno z poziomu preferowanej anteny, jak i według ulubionej kategorii.

W wyszukanym zakresie użytkownik ma możliwość filtrowania podcastów, które odpowiadają preferowanemu zakresowi. Każdy użytkownik po zalogowaniu się do platformy otrzymuje szeroką gamę spersonalizowanych usług, takich jak stworzenie własnej listy z ulubionymi podcastami, a nawet dostosowanie ich do różnych czynności – np. do pracy, relaksu czy biegania.

Takie playlisty mogą tworzyć wszyscy zalogowani użytkownicy – w podobny i równie intuicyjny sposób funkcjonuje platforma dedykowana dla smartfonów.

Więcej na: www.polskieradio.pl i www.podcasty.polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak