Polskie Radio

"Funkadelia i "Studio S-13" - Polskie Radio na niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 15:00
"Studio S-13" zabierze nas na stadion w Gliwicach na mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław. W audycji Czwórki "Funkadelia" usłyszymy sporo roztańczonych boogie-funkowych brzmień na lato. Zapraszamy!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stakhov Yuriy
logo 

JEDYNKA

NIEDZIELA 5 LIPCA

9.00-10.00 - transmisja mszy świętej z bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

10.00-12.00 - "Czas Pogody" Zbigniewa Krajewskiego. Badaczka zwyczajów i rytuałów szamańskich albo poławiaczka motyli żyjąca wśród Indian, czy zdobywczyni Lofotów i Tybetu - co je łączy? Wszystkie były Polkami, a niektóre całkowicie zmieniły swoje poukładane życie dla pasji. Opowie o nich Ula Ryciak, która badała ich życie, przez wiele lat podążając szlakiem swoich bohaterek. Udowodni, że życie może być piękną i fascynującą przygodą w każdym wieku. Poza tym u nas Gawędy: muzyczna Kazimierza Kowalskiego i kabaretowa Teresy Drozdy.​

15.10 - Małgorzata Raczyńska zaprasza na rozmowę z transplantologiem i chirurgiem Markiem Krawczykiem w ramach programu "W otwarte karty".

17.30-20.00 - "Studio S-13". Gospodarzem audycji będzie Andrzej Janisz, a obecni na stadionie w Gliwicach sprawozdawcy, zrelacjonują mecz Piast Gliwice - Śląsk Wrocław w ramach 34. kolejki.

- Czy już po 34. serii spotkań poznamy całą trójkę spadkowiczów w sezonie 2019/2020 w PKO Bank Polski Ekstraklasie? Dzięki wynikom z minionego weekendu taki scenariusz jest całkiem prawdopodobny - zapowiada Cezary Gurjew, szef Redakcji Sportowej radiowej Jedynki.

 

logo

DWÓJKA

NIEDZIELA 5 LIPCA

10.00-12.30 - "Cafe muza" prowadzi Andrzej Sułek. Prof. Katarzyna Popowa-Zydroń: pianistka i pedagog, przewodnicząca jury ostatniego Konkursu Chopinowskiego w roku 2015.

12.30-13.00 - "Czytelnia": Zenon Sakson "Zaczarowany Uber", Piotr Szmidt (Ten Typ Mes) "Dwa psy przeżyły" - prowadzi Małgorzata Szymankiewicz; Goście: Iwona Rusek, Piotr Kofta.

22.15-00.00 - "Wieczór płytowy" - prowadzi Tomasz Szachowski

Urszula Dudziak - "Future Talk"  Inner City 1979

Herbie Hancock - "Sound System"   Columbia 1984

Jimmy Smith Trio - Organ Grinder Swing  Verve 1965


logo

TRÓJKA

NIEDZIELA 5 LIPCA

00.00-02.00 - Potrójne Pasmo Przenoszenia - Michał Margański

02.00-04.00 - Audycja muzyczna - Mateusz Tomaszuk 

04.00-06.00 - Ranny wzmacniacz - Grzegorz Hoffmann

06.12-08.00 - Muzyczne rozmowy - Redakcja Katolicka 

08.00-09.00 - Bed and Breakfast - Agnieszka Furtak i Raf Uzar

09.00-11.00 - Zagadkowa niedziela - Katarzyna Stoparczyk 

11.00-13.00 - Blondynka w Trójce - Beata Pawlikowska

W Korei dzień świętowania miłości przypada nie raz w roku, ale dwanaście razy. Co miesiąc, każdego czternastego dnia miesiąca partnerzy przypominają sobie samym – oraz sobie wzajemnie – o tym, żeby docenić drugą osobę, okazać jej wdzięczność, spędzić wspólnie czas i pielęgnować miłość, która ich połączyła. W audycji będziemy mówić o tajemnicach udanych związków. Zajrzymy też do kopalni złota w Gujanie Brytyjskiej i do dżungli nad Amazonką.

13.00-14.00 - Audycja muzyczna - Aleksandra Budka

14.00-15.00 - Magazyn Bardzo Kulturalny - Barbara Marcinik

15.00-17.00 - Do trzech razy nuta - Roman Dziewoński 

17.00-19.00 - Trzecia Strona Medalu - Tomasz Gorazdowski i Jan Kałucki 

21.00-23.00 - Audycja muzyczna - Piotr Metz


logo

CZWÓRKA

NIEDZIELA 5 LIPCA

00.00-2.00 – Basstion - znakomita DJka Sherelle: będzie rave'ować, porwie do tańca na lato oraz wymiesza muzykę jungle i juke. Harper zaprezentuje też speed garage oraz opartą na breakach klasyczną muzykę funk z lat 70.


12.00-13.00 - Strefa gamingu - Łukasz "Jeffrey" Chmiel zaprasza na spotkanie w klimacie dark fantasy z Bartkiem "Bart" Jakubczykiem i rozmowę o odświeżonej wersji kultowej gry RPG akcji studia FromSoftware, która stanowi protoplastę cyklu Dark Souls.

13.00-14.00 - Sztuka jedzenia - Co wydarzy się, kiedy francuski szef kuchni spotka Koreankę? Zapowiedź premiery kinowej 10 lipca "#Tu i teraz". Jak ważną rolę w kontaktach towarzyskich odgrywa jedzenie?

17.00-19.00 - Funkadelia - tym razem usłyszymy sporo roztańczonych boogie-funkowych brzmień na lato (The Goods, Jessie Ware, nowe single kaliforniskiej oficyny MoFunk). Będzie także mnóstwo klubowych nowości - w większości przypadków jeszcze przed rynkową premierą (broekbeatowy Szajna, Lone i Kettama dla R&S, Om Unit jako Philip D Kick, drumandbassowo-jazzowy Phuture T, nasz człowiek TVB, Frisky dla Metalheadz etc.).

 

logo

POLSKIE RADIO DZIECIOM

NIEDZIELA 5 LIPCA

10.00-11.00 - "Dźwięk Dobry" - Dźwięki Lata z Radiem - o historii najbardziej znanej, wakacyjnej audycji Polskiego Radia opowie Sława Bieńczycka.

11.00-12.00 - "Źródełko" - Wędrówki ludowe po świecie. W programie: Mazurek - poznajemy tańce ludowe, Lira korbowa - poznajemy instrumenty ludowe, Wietnam - poznajemy muzykę ludową kraju. Zaprasza Hanna Szczęśniak z Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

12.00-13.00 - "Zwierzyniec" - Zakładamy akwarium. Co powinniśmy wiedzieć: dobór zbiornika, dobór ryb, karmienie, zabawy. Aquascaping - czyli architektura krajobrazu podwodnego świata. Jak stworzyć akwarium, które wygląda jak obraz?

15.00-16.00 - "Zapraszamy do stołu" - Kolejna odsłona naszych kulinarnych podroży. W te wakacje kontynuujemy podróż po Europie. Dziś zapraszamy do Belgii. O belgijskich przysmakach opowie Iwona Maculewicz, Polka mieszkająca w Belgii.

​17.00-18.00 - "Kulturoteka" - Truchlin to tajemnicza dzielnica Pragi, gdzie czas zatrzymał się sto lat temu. Nikt nie wie, dlaczego nie działa tam elektryczność: nie świecą lampy, nie jeżdżą tramwaje, nie gra radio, a telefon nie łapie zasięgu. Pewnego dnia złowieszcza ciemność Truchlina zaczyna rozlewać się na dalsze ulice i osiedla, wkrótce może objąć całą stolicę Czech.

Szczypta grozy, detektywistyczne zacięcie autora i podkreślające pełną napięcia atmosferę czarno-białe ilustracje to tylko niektóre z zalet powieści, która szybko uzyskała w Czechach status bestsellera. Książka otrzymała nominacje do najważniejszych nagród literackich (Magnesia Litera, Zlatá Stuha) i znalazła się na liście Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek. Rozmowa o niezwykłej książce czeskiego autora Vojtěcha Matocha z Anną Radwan Żbikowską, tłumaczką na język polski książki „Truchlin”.


logo

POLSKIE RADIO CHOPIN

NIEDZIELA 5 LIPCA

17.00 - Pasmo "Nie samym Chopinem…" znalazło nowe miejsce w ramówce - z Adamem Rozlachem spotykać się będziemy w niedziele. W premierowym odcinku opowiemy o wielkim rumuńskim pianiście Radu Lupu i jego kreacjach dzieł Johannesa Brahmsa i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

19.00 - Znakomity pianista Marek Bracha w inauguracyjnym odcinku cyklu "Muzycy o Chopinie" zaprezentuje Walce Chopina w legendarnej interpretacji koncertowej Dinu Lipattiego, a potem mniej oczywiste kreacje Chopinowskie (m.in. Sonata h-moll, Impromptu Fis-dur, Polonez As-dur) w wykonaniu Emila Gilelsa. Znajdzie się też miejsce na repertuarowe rarytasy autorstwa kolegi Chopina z Paryża - Ferdynanda Hillera.

Zapraszamy do słuchania.

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak