Polskie Radio

Michał Narkiewicz-Jodko nowym dyrektorem Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 14:07
Zarząd Polskiego Radia S.A. podjął decyzję o powołaniu na stanowisko dyrektora Programu 3 z dniem 20.08.2020 r. Michała Narkiewicza-Jodki, dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia, który pozostanie dyrektorem Agencji. Jego zadaniem będzie wypracowanie wraz z zespołem nowej koncepcji rozwoju Programu 3, który ma mieć profil muzyczno-kulturalno-rozrywkowy. 
Siedziba redakcji Programu 3 Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie
Siedziba redakcji Programu 3 Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej w WarszawieFoto: Piotr Molecki/East News

„Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu 3 oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania” – powiedziała prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. Agnieszka Kamińska.

Michał Narkiewicz-Jodko to doświadczony menedżer związany z branżą medialną od ponad dwudziestu lat. Swoją zawodową drogę zaczynał właśnie w Trójce w 1991 roku. W Polskim Radiu pracował też jako producent i redaktor. „Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby słuchaczy. Oczywiście, mam szereg pomysłów jak to zrobić, ale bardzo liczę na wsparcie kolegów i koleżanek z zespołu. Na pewno chciałbym skierować Trójkę na tory bliższe kulturze i sztuce” - mówi dyrektor Michał Narkiewicz-Jodko.

Równocześnie Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Jakuba Strzyczkowskiego z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał on propozycję pozostania w Polskim Radiu.

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU