Polskie Radio

"Kryształowe Pióra" dla dziennikarzy Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 16:30
Artur Wolski z Programu I Polskiego Radia został laureatem pierwszej nagrody i wyróżnienia, a Hanna Bogoryja-Zakrzewska ze Studia Reportażu i Dokumentu PR oraz Dominika Klimek z radiowej Czwórki - otrzymały wyróżnienia w 14. ogólnopolskim konkursie dla dziennikarzy "Kryształowe Pióra". Nagrody są przyznawane corocznie za edukację zdrowotną Polaków.
Kryształowe Pióra - logo
Kryształowe Pióra - logo Foto: materiały prasowe

"Kryształowe pióra" są przyznawane dziennikarzom, których praca przyczynia się m.in. do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi. Nagrody przyznawane są również za promowanie postaw prozdrowotnych oraz wpływanie na ograniczanie oraz eliminację czynników ryzyka. Pierwszą nagrodę oraz statuetkę "Kryształowego Pióra" otrzymało 4 dziennikarzy w czterech kategoriach. Jury przyznało także kilkanaście wyróżnień.

Jednym z laureatów został Artur Wolski z radiowej Jedynki, znany m.in. z audycji "Eureka". Najwyższe uznanie jury oraz I miejsce w kategorii "Depresja – przełamać tabu" otrzymał za audycję "Znikające dzieci. Stop samobójstwom w nastoletniej depresji". Ponadto Artur Wolski otrzymał dodatkowo wyróżnienie w kategorii "Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie" za materiał "Edukacja wśród młodzieży – nowotwory". To kolejna ważna nagroda w zawodowym życiu dziennikarza.  

Artur Wolski Artur Wolski

W 14. edycji "Kryształowych Piór" wyróżniono również Hannę Bogoryję-Zakrzewską ze Studia Reportażu i Dokumentu za reportaż "Już żyję!" oraz Dominikę Klimek z radiowej Czwórki za reportaż "My nie możemy czekać". 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono w sumie ponad 150 prac: artykułów prasowych i internetowych, audycji radiowych i materiałów telewizyjnych. Przyznawanie "Kryształowych Piór" to wspólne przedsięwzięcie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

Zobacz więcej na temat: medycyna W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak