Polskie Radio

"Przeminęło z wiatrem" na literacki poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:30
W Jedynce "Przeminęło z wiatrem" Mitchell, "Żałobnica" Małeckiego i "Przed sądem II RP" Kowalik. W Dwójce "Rok zająca", "Lewa wolna" i ostatni odcinek "Kompotu z wisień". W Trójce "Kometa" Schulza i "Dzieje rodziny Korzeniewskich" Wańkowicza. Zapraszamy do lektury! 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Brian A Jackson
logo 


o 10.35 w "Czterech porach roku" będziemy nadawać fragmenty słuchowiska "Przeminęło z wiatrem" wg powieści Margaret Mitchell. Jest to powtórzenie z roku 1973 z Ewą Wiśniewską w roli Scarlett. 
o 21.45 - Robert Małecki "Żałobnica", czyta Anna Dereszowska (audiobook Wydawnictwa Poznańskiego). 
o 23.50 - od poniedziałku 28.09 do 05.10 - "Przed sądem II RP” Heleny Kowalik. (Wydawnictwo Muza).


logo 

09.50-09.55 – Wiersz na dzień dobry, aud. Doroty Gacek

8 października poznamy kolejnego laureata literackiego Nobla. W „Poranku” przez dwa tygodnie przedstawimy wiersze poetek i poetów, którzy do tej pory otrzymali to najbardziej prestiżowe w świecie literatury wyróżnienie. W tygodniu od 28. września posłuchamy wierszy Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Thomasa Transtromera, Seamusa Heaneya oraz pieśni Boba Dylana.

11.00-11.10 – To się czyta: Arto Paasilinna "Rok zająca", czyta Jacek Braciak

15.00-15.15 – Literacka sjesta: Józef Mackiewicz "Lewa wolna", czyta Jerzy Radziwiłowicz, odc. 59 (powtórzenie)

19.15-19.30 – Książka do słuchania: Antoni Libera „Kompot z wisień”, czyta Wiktor Zborowski, odc. 5 OSTATNI. 


logo

PROZA CZYTANA - pon-pt. 11.45

od poniedziałku 28.09.20. – BRUNO SCHULZ – "KOMETA". Czyta MARCIN PRZYBYLSKI​. Przyg. Barbara Marcinik.


DZIEJE RODZINY KORZENIEWSKICH - pon.-czw., 20.50 

17 września zaczęliśmy lekturę fragmentów reportażu/opowiadania "Dzieje Rodziny Korzeniewskich" Melchiora Wańkowicza (o wysiedleńcach w głąb ZSRR w lipcu 1940 roku).

Przygotował je Teatr Polskiego Radia. Czyta Mateusz Kwiecień.


PRD logo 


6:30 i 14:00 - słuchowisko "Fortele Jonatana Koota" na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, w adaptacji Zdzisława Dąbrowskiego, wyprodukowane przez TPR w 1977 roku.

Trójka bohaterów kot Jonatan, ptak Eryk Kowalik oraz żółw Biki Helonidiusz, powołują do życia Eskadrę Jonatana i stają do walki z trucicielami środowiska. Bajka w poruszający sposób przekazuje uniwersalne wartości takie jak ochrona przyrody, odwaga, bohaterstwo, poświęcenie. Obsada: Wiktor Zborowski, Stefan Friedmann, Marian Kociniak, Ryszard Olesiński, Eugeniusz Robaczewski, Alicja Rojek, Piotr Skarga, Janina Sokołowska, Stanisław Zatłoka, Stanisław Żeleński.

12:15 - "Bajkowy kącik" – bajka "Wypełniamy wspomnieniami".

19:10 - "Książka do poduszki" - "Biuro podróży nosorożki Papti. Papti i góra na horyzoncie" autorstwa Marcina Mortki, czyta Wojciech Słupiński.

19:00-21:00 - "Wieczorne pogaduchy" - ciąg dalszy przygód Przyjaciół z Różanego Zakątka w zamku Skrzatów Górskich, Hermie. 


Zapraszamy! 

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak