X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Jak ściągnąć podcast?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 13:37
Podcasting umożliwia dostęp do audycji radiowych w dowolnym czasie i miejscu i odtworzenie ich poprzez komputer lub odtwarzacz MP3. Użytkownik nie musi zatem dokonywać żmudnego kontrolowania stron www, na których w formie podcastów zamieszczane są jego ulubione audycje.
Audio

Informacje o ukazaniu się nowego podcastu pojawią się automatycznie na naszym komputerze za pośrednictwem czytnika RSS. Po otrzymaniu takiej informacji wystarczy tylko wejść na stronę www i zapisać dany podcast na dysk komputera. Wybór czy odsłuchamy go na komputerze, czy odtwarzaczu MP3 należy do użytkownika.

Do subskrybowania podcastów służą także darmowe programy takie jak: iTunes lub Juice. Programy te ściągają "za nas" wybrane podcasty. Dzięki tym programom można tworzyć listę interesujących nas tematycznie grup podcastów.

Podcatcher (podcasting-client)

to program, tzw. neewsreader, dzięki któremu można subskrybować interesujące danego użytkownika podcasty. Podcatcher pozwala natychmiast po ukazaniu się nowego podcastu na ściągnięcie go z Internetu przez rss-feed danych audycji i zapisanie na komputerze jako MP3. Do programów takich należą min.

iTunes darmowy program do odtwarzania plików dźwiękowych wyprodukowany przez Apple Computer, Inc. Daje możliwość katalogowania plików muzycznych, archiwizowania plyt CD-Audio w różnych formatach, tworzenie playlist, pobierania opisów dla CD-Audio z internetowych baz danych, dokonywanie zakupów w internetowym sklepie stworzonym przez firme Apple, wypalanie płyt CD-Audio na podstawie stworzonych playlist i wreszcie – ściągania i zgrywania podcastów. strona programu »

Juice to darmowy program, który pozwala stworzyć własny zbiór podcastów z nieograniczonej ilości serwisów. Instrukcję można znaleźć właśnie w serwisie polskieradio.pl/podcast. strona programu »

Podcasty mogą być pobierane bezpośrednio na telefon komórkowy marki Nokia, wyposażony w Symbian S60 wersja 3.x. Należy pobrać za strony internetowej i zainstalować aplikację Podcasting na telefon komórkowy i cieszyć się możliwością odsłuchiwania podcastów Polskiego Radia w dowolnej chwili. Wykaz kompatybilnych telefonów oraz aplikację Podcasting do pobrania znajdziesz na stronie internetowej producenta.

Komentarze1
aby dodać komentarz
legeh2015-09-16 23:08 Zgłoś
Szanowni Państwo, Fakt że udostępniacie audycje jako - odbieram jako niezmiernie pozytywny. Możliwość ściągnięcia listy audycji i odsłuchania ich offline - to bardzo duża wartość dodana. Niestety do podkastów polskiego radia zakradł się błąd - wewnątrz kodu xml kanałów RSS wszystkie adresy do plików mp3 rozpoczynają się od "//www.polskieradio.pl" zamiast "http://www.polskieradio.pl". To powoduje, że kanały RSS w obecnej formie stają się bezużyteczne - gdyż czytniki RSS ignorują takie wpisy jako nie zawierające adresu URL. W imieniu fanek i fanów radia publicznego - z góry dziękujemy za szybkie poprawienie tej niedogodności :-)