Polskie Radio
Section05
telefony komórkowe

Roaming bez dodatkowych opłat w UE przez kolejne 10 lat. "Poprawi się dostęp do komunikacji alarmowej"

1 lipca wchodzi w życie w UE nowe rozporządzenie w sprawie roamingu. Tym samym do 2032 r. przedłużona zostanie możliwość korzystania z telefonu za granicą tak jak w kraju, dzięki czemu podróżni w UE mogą dzwonić, wysyłać wiadomości tekstowe i korzystać z internetu za granicą bez dodatkowych opłat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA roaming UE Unia Europejska telefony komórkowe internet mobilny koszty Komisja Europejska infrastruktura

Niezapłacone rachunki za telefony i internet idą w miliardy. Zobowiązanie rekordzisty przekracza 14 mln zł

Zadłużenie konsumentów i przedsiębiorstw wobec firm telekomunikacyjnych wynosi obecnie 1,28 mld zł. Sytuacja zdecydowanie się poprawia, bowiem w połowie pandemicznego 2020 r. przekroczyło historyczne 1,5 mld zł. Rekord zadłużenia wśród przedsiębiorstw należy do firmy z branży rolniczej z województwa pomorskiego, która ma do spłacenia 14,4 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telekomunikacja telefony komórkowe rachunki długi

Nowa aplikacja i portal Trójki. Dlaczego warto z nich korzystać?

Z okazji 60. urodzin Programu 3 Polskiego Radia  Trójka przygotowała dwie niespodzianki dla swoich słuchaczy. Po pierwsze zmieniony portal. Użytkownicy znajdą na nim wszystkie informacje dotyczące ich ulubionej stacji radiowej, ale zaprezentowane w atrakcyjny sposób. – Całkowicie nowy dizajn, całkowicie nowa technologia, dużo szybszy i bardziej intuicyjny interfejs  – wylicza Grzegorz Kowalski, szef IT w portalu Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Suszek aplikacje mobilne kierowca telefony komórkowe

Cyfryzacja KPRM: liczbę punktów karnych można sprawdzić w e-usłudze lub w aplikacji mObywatel

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i punktów karnych. Rządzący wprowadzili spore zmiany. Pamiętajcie, że liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie na stronie internetowej oraz aplikacji mObywatel.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio Kierowców samochód prawo jazdy prawo dokumenty POLSKA społeczeństwo aplikacje aplikacje mobilne aplikacja aplikacja mobilna telefon telefony komórkowe smartfon premier rząd

Kornel Makuszyński tworzył świat, w którym chciało się mieszkać

– Makuszyński bywał ciekawym autorem jako wróż. Przewidywał rozmaite rzeczy, na przykład rozwój telefonii komórkowej – mówił Jan Gondowicz w Polskim Radiu. 8 stycznia mija 137. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Kornel Makuszyński literatura literatura polska książki dla dzieci książki Zakopane rocznica młodzież proza poezja pisarz pisarze i poeci telefony komórkowe Jan Gondowicz Grzegorz Leszczyński

Orange wypłaci klientom rekompensaty. Aktywacja usług nietelekomunikacyjnych zakwestionowana przez UOKiK

Orange Polska wypłaci abonentom rekompensatę za aktywację serwisów podmiotów trzecich i usług nietelekomunikacyjnych spółki, typu direct billing i tzw. flash SMS - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W większości były to usługi o charakterze subskrypcyjnym - opłaty potrafiły wynosić przykładowo 7,98 zł za miesiąc, ale i 14,99 zł za tydzień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orange Polska UOKiK telekomunikacja telefony komórkowe