Polskie Radio

Polskie Radio Kierowców z tytułem Partnera Bezpieczeństwa Drogowego

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 13:21
Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego wyróżniło osoby, firmy, organizacje pozarządowe i media, które swoim ponadprzeciętnym zaangażowaniem przyczyniają się do tego, aby z roku na rok na naszych drogach było coraz bezpieczniej. W kategorii „Media” zwyciężyło Polskie Radio Kierowców.
Polskie Radio Kierowców. 1 urodziny
Polskie Radio Kierowców. 1 urodzinyFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowany jest od 2010 roku. Jego ideą jest promowanie i uhonorowanie osób i inicjatyw, które podejmowane w różnych zakątkach Polski, dotyczą podnoszenia bezpieczeństwa drogowego. Kapituła wyłoniła w tym roku zwycięzców w czterech kategoriach: osoba, media, firma, organizacja pozarządowa.

- Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. W Polskim Radiu Kierowców cały czas mówimy o bezpieczeństwie i odpowiedzialności na drogach, informując jednocześnie młodych kierowców, że zdany egzamin na prawo jazdy to nie koniec, a dopiero początek edukacji. Cieszy nas, że nasze działania zostały dostrzeżone i docenione – mówi Edyta Poźniak, Dyrektor-Redaktor Naczelna Polskiego Radia Kierowców.

Polskie Radio Kierowców to jedyna w kraju całodobowa stacja z programem przeznaczonym dla wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Program jest dostępny poprzez aplikację, w technologii DAB + oraz w Internecie. PRK informuje w kompleksowy sposób o sytuacji drogowej w kraju. Raporty o utrudnieniach, korkach, wypadkach czy remontach aktualizowane są co kwadrans. W porannym, południowym i wieczornym paśmie podawane są serwisy informacyjne w czterech językach – polskim, angielskim, niemieckim, ukraińskim.