Polskie Radio

Agnieszka Kamińska: przekazuję wyrazy uznania matkom na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2022 20:00
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przekazała wyrazy uznania matkom na Ukrainie za ich męstwo i odwagę. - Ich odwaga i determinacja jest wsparciem dla tych, którzy walczą o niepodległość Ukrainy z rosyjskim agresorem - przyznała Agnieszka Kamińska.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przekazała wyrazy uznania matkom na Ukrainie za ich męstwo i odwagę
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przekazała wyrazy uznania matkom na Ukrainie za ich męstwo i odwagęFoto: Cezary Piwowarski/PR

"Matki Matkom - Matki Polski dla Matek Ukrainy" - pod tym tytułem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert charytatywnyZebrane podczas koncertu środki zostaną przeznaczone na Szpital Dziecięcy w Kijowie.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że Polskie Radio, wraz z Fundacją SOAR, zainaugurowało zbiórkę w wyjątkowym momencie - obchodzonym dzisiaj na Ukrainie Dniu Matki. - Słuchacze Polskiego Radia jeszcze nigdy nie zawiedli i jestem przekonana, że ten koncert przyniesie wymierne efekty w postaci wielkich funduszy - powiedziała Agnieszka Kamińska.

Wyrazy uznania matkom na Ukrainie za ich męstwo i odwagę

Prezes Polskiego Radia przekazała również wyrazy uznania matkom na Ukrainie za ich męstwo i odwagę. - Składam wyrazy uznania matkom na Ukrainie, tym, które ratując swoje dzieci, opuściły Ukrainę i przyjechały do Polski, ale także tym kobietom, które pozostały na Ukrainie z karabinem w ręku. Wszystkim im oddaję hołd. Ich odwaga i determinacja jest wsparciem dla tych, którzy walczą o niepodległość z rosyjskim agresorem - przyznała.

POSŁUCHAJ
00:26Prezes Polskiego Radia A. Kamińska o koncercie charytatywnym "Matki Matkom - Matki Polski dla Matek Ukrainy" (IAR)

Zbiórka pieniężna na Narodowy Szpital Dziecięcy w Kijowie potrwa do 26 maja - Dnia Matki w Polsce. Gościem specjalnym koncertu była jedenastoosobowa rodzina Karakevic z Ukrainy, która uciekła przed wojną z okolic Jaworowa.

Podczas koncertu wykonywane były utwory skomponowane na zamówienie Fundacji SOAR, realizowane w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych "Psalmy Miłości i Nadziei" i "Psalmy Pokoju i Pojednania", przez takich kompozytorów jak Piotr Rubik, Golec u Orkiestra, Michał Jurkiewicz do tekstów Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego oraz Jerzego Łysińskiego.

POSŁUCHAJ
00:25Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: Składam wyrazy uznania matkom na Ukrainie za ich męstwo i odwagę (IAR) 

Koncert honorowym patronatem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Transmisja koncertu:

dn/zch