Polskie Radio

Lekkoatletyka i Festiwal "Chopin i jego Europa". Polskie Radio na środę

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 21:40
W Jedynce poznamy kolejnego finalistę radiowej akcji "Liga Superbohaterów" i posłuchamy piosenek o Lecie z Radiem. W Dwójce o "Manifeście ambalaży" Tadeusza Kantora - jednym z najsłynniejszych manifestów artystycznych sztuki XX wieku oraz Festiwal "Chopin i jego Europa" - transmisja z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Second handy nie tracą na popularności - w Czwórce o tym, jak zmienia się nasze korzystanie z odzieży "z drugiej ręki". Poza tym, sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo i najczęstsze błędy popełniane w mediach społecznościowych. Sprawdź nasze propozycje!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stock image
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00.

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Monachium 15-21 sierpnia. Przez cały dzień zapraszamy do wysłuchania relacji dziennikarzy sportowych Polskiego Radia. O najnowszych sportowych wydarzeniach będzie można usłyszeć w serwisach sportowych, w audycjach: "Lato z Radiem" 10.30 i 11.05, "W samo południe" 12.36, "Muzyczna Jedynka" 13.05, "Tu jest muzyka" 20.05 i 21.05, w "Kronice Sportowej" 22.33 oraz o godz. 22.02 i 22.22. 

00.00-03.00 - "Muzyka Nocą / Lato z Radiem pod gwiazdami" - zaprasza Roman Czejarek 

Przed nami kolejna noc Lata z Radiem pod gwiazdami. Kto wie, że przez ponad 50 lat historii naszej audycji powstało kilkadziesiąt piosenek o Lecie z Radiem?! Śpiewali je m.in. Bajm i Beata Kozidrak, Marlena Drozdowska, Kazimierz Kowalski, Edward Hulewicz, Kabaret OT.TO, Krzysztof Krawczyk, Grupa VOX, Michał Gielniak, Bohdan Smoleń a nawet zespoły disco-polo ze słynnym Bayer Full na czele. Przypomnimy te nagrania a Państwo wybierzecie najlepsze. Życzarka 22 645 24 25 czynna non-stop przez siedem dni w tygodniu i przez całą dobę.

09.00-12.00 "Lato z Radiem" - zaprasza Sława Bieńczycka

Tego dnia poznamy kolejną, siódmą już finalistkę naszej akcji „Liga Superbohaterów”, czyli Ewę Andrzejewską z osady Leśno (w okolicach Słupska). Pani Ewa, choć sama doświadczona przez los nieuleczalną chorobą, opiekuje się innymi osobami w podobnej sytuacji. Swoich „podopiecznych” motywuje do rehabilitacji, wlewa w nich optymizm, wiarę w wyzdrowienie i wyciąga z depresji. W szpitalu, w którym się leczy i pomaga tam innym, lekarze mówią, że pacjentom powinno się wypisywać receptę na „pół godziny z Ewą” ! - Naszą Super bohaterkę odwiedzi Agnieszka Ciecierska.

Poza tym w audycji kolejny odcinek wakacyjnej lektury, to od tego tygodnia „Boczne drogi” Joanny Chmielewskiej oraz codzienne konkursy (Koszyk i Skojarzenia Lata z Radiem).

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Krzysztof Michalski

* W pogoni za rysiami

Ryś euroazjatycki Lynx Lynx, to największy przedstawiciel rodziny kotowatych w Polsce. Zanim stał się gatunkiem ściśle chronionym w naszym kraju, został niemal wytępiony. O populacji rysia w Polsce i o najnowszych wynikach badań przeprowadzonych przez naukowców z UW i Stowarzyszenia dla Natury WILK opowie dr inż. Przemysław Stachyra - szef działu monitoringu Roztoczańskiego Parku Narodowego.

* Konik polski - sukces polskich uczonych i hodowców.

Konik polski to jedyna rasa konia polskiego, której odtworzenie było możliwe dzięki pracom polskich naukowców i hodowców na początku XX wieku. Przodkami konika polskiego były tarpany, gatunek dzikiego, wymarłego pod koniec 19 wieku konia zamieszkującego Europę Wschodnią. O udanej reintrodukcji konika polskiego opowie Jan Słomiany - kierownik Ośrodka Hodowli Zachowawczej konika polskiego w RPN.

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35  - "Boczne drogi" Joanny Chmielewskiej 

"Boczne drogi” to pierwsza powieść kryminalna, którą Joanna Chmielewska napisała o swojej rodzinie. Mieszkająca w Kanadzie ciotka Teresa przyjeżdża do Polski i chce odwiedzić miejsca, których jeszcze nie widziała. Od początku, od samego przylotu na warszawskie lotnisko uczestników podróży prześladują dziwne wypadki, zaskakujące sploty wydarzeń - a w końcu znika Teresa… Tę powieść, jeszcze przed publikacją książkową, czytała w roku 1976 w Lecie z Radiem Barbara Krafftówna. Od tego momentu została wierną przyjaciółką audycji. Warto więc tę niezwykłą, szaloną lekturę przypomnieć.

21.45  "Nędznicy" Victora Hugo w interpretacji Mariusza Benoit (nagranie z roku 2001).

23.50 "Listy do Delfiny” Zygmunta Krasińskiego w interpretacji Krzysztofa Kolbergera.


logo

 

00.00 – 01.00 – Nocna strefa – prowadzi Piotr Metz

00.55 – 01.00 – Przypadki słowa: Edward Stachura (w 85 rocznicę urodzin)

01.00 – 02.00 – Fantazja polska (powtórzenie) – prowadzi Marek Zwyrzykowski

02.00 – 06.00 – Muzyczna noc Euroradia – prowadzi Karol Furtak

Zoltan Kodaly, Eugene Ysaye, Carl Nielsen, Claude Debussy, Carl Philipp Emanuel Bach, Jean-Philippe Rameau, Franz Schubert, Darius Milhaud, Joseph Jongen, John Tavener, Giovanni Benedetto Platti, Fryderyk Chopin, Arcangelo

06.00 – 07.00 – Fantazja polska – prowadzi Marek Zwyrzykowski

Mieczysław Karłowicz Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, wyk. Konstanty Andrzej Kulka– skrzypce, Orkiestra Symfoniczna FN w Warszawie, dyr. Kazimierz Kord, Apolinary Szeluto Sonata D-dur op. 73 na skrzypce i fortepian, wyk. Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce, Andrzej Tatarski – fortepian 

07.00 – 10.00 – Poranek Dwójki – prowadzi Paweł Siwek 

10.00 – 13.00 – Podróżnik muzyczny – prowadzi Marcin Majchrowski

10.00 – 11.00 – Valentin Silvestrov Cztery utwory op. 63, wyk. Tomasz Kamieniak – fortepian

11.10 – 12.00 – Ferdinand Ries Grand Sextet C-dur op. 100, wyk. The Nash Ensemble; Aloys Schmitt Rondeau brillant op. 101, wyk. Howard Shelley – fortepian, Ulster Orchestra, dyr. Howard Shelley

12.05 – 12.45 – Płyta na lato – Rachel Willis-Sørensen Rachel

12.45 – 13.00 – Głosy z przeszłości: Ich głosy. Wojna 1920 roku w opowieściach świadków, aut. Aleksandra Łapkiewicz

13.00 – 15.00 – Koncerty w porze lunchu – prowadzi Karol Furtak

Reinhard Goebel dyryguje Orkiestrą Symfoniczną SWR (Niemcy, 21.05.2022)

Jean-Philippe Rameau, Suita z opery "Dardanus"; Johann Christoph Bach, Suita z opery "Amadis z Walii"; Joseph Haydn, Symfonia koncertująca B-dur Hob.I: 105, Wolfgang Amadeus Mozart, Symfonia Nr 31 D-dur KV 297 "Paryska";

wyk. Mila Georgieva - skrzypce, Frank-Michael Guthmann - wiolonczela, Anne Angerer - obój, Orkiestra Symfoniczna SWR Radia w Stuttgarcie, dyr. Reinhard Goebel

16.00 – 18.00 – Wybieram Dwójkę – prowadzi Jakub Kukla

Gdy
coś chce się przekazać,
coś bardzo ważnego 
i istotnego,
i własnego
AMBALAŻE.
Gdy
coś chce się uchronić,
zabezpieczyć
aby przetrwało.
Utrwalić,
uciec przed czasem
AMBALAŻE.
Gdy
coś chce się ukryć
głęboko
AMBALAŻE.
Odizolować,
zabezpieczyć
przed ingerencją
ignorancją
i wulgarnością
AMBALAŻE
AMBALAŻE
AMBALAŻE.

- to fragment "Manifestu Ambalaży" Tadeusza Kantora, jeden z najsłynniejszych manifestów artystycznych sztuki XX wieku. Ambalaże były jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych okresów w twórczości Kantora. W jego sztuce pojawiły się wówczas torby, worki, walizki, plecaki, koperty i parasole. Prace artysty można oglądać w Cricotece na wystawie "Opakować!". O tym, jakie ambalaże się na niej znalazły oraz czym dla Kantora był gest opakowywania - opowie kuratorka ekspozycji - Małgorzata Paluch-Cybulska.

Porozmawiamy z Václavem Luksem - czeskim klawesynistą, waltornistą, dyrygentem, muzykologiem i pedagogiem oraz założycielem i dyrektorem artystycznym praskiej orkiestry barokowej Collegium 1704 oraz zespołu wokalnego Collegium Vocale 1704. Te dwa zespoły Václav Luks poprowadzi w środowy wieczór podczas koncertu symfonicznego w ramach festiwalu Chopin i Jego Europa. W warszawskiej Bazylice Świętego Krzyża zabrzmią dzieła Józefa Krogulskiego i Antonina Rejcha.

Zaprosimy na kolejny koncert w ramach letniej odsłony cyklu Jazz.PL. Na scenie Dwójki wystąpi Wojciech Pulcyn ze swoim kwintetem w programie Zbigniew Wegehaupt Recomposed. Przyjrzymy się wydarzeniom zapowiadającym wystawę "Antropocen", przygotowywaną przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki w Warszawie. Przeniesiemy się do Wrocławskiego Teatru Pantomimy, gdzie trwają próby do spektaklu "Ballady i romanse ".  

18.00 – 19.00 – Teraz jazz  – prowadzi Przemysław Psikuta

19.00 – 23.00  – Letnia promenada– prowadzi Magdalena Łoś  

Festiwal „Chopin i jego Europa” – transmisja z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie, Józef Krogulski Miserere e-moll; Antonin Rejcha Requiem, wyk.  Mirella Hagen sopran, Václava Krejčí-Housková –  alt, Krystian Adam –  tenor, Tomáš Šelc – bas, Collegium Vocale 1704, Collegium 1704, dyr. Václav Luks

20.00 – 20.30 – Skarbiec Nauki Polskiej, aut. Katarzyna Kobylecka

23.00 – 00.00 – Nocna strefa – prowadzą Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

LITERATURA W DWÓJCE:

11.00 – 11.10 – "To się czyta latem": Iwona Smolka "Droga do Obór”, czyta Sławomira Łozińska, opr. Elżbieta Łukomska

15.00 – 15.15 – "Literacka sjesta": Leopold Tyrmand "Zły”, czyta Marek Kondrat

19.15 – 19.30 – "Książka do słuchania": Józef Mackiewicz - Lewa wolna

logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.  

00.00 - 02.00 Trójka pod Księżycem - zaprasza Patryk Pawlak 

W tym wydaniu programu autor opowie o dwóch spektaklach, które oglądać można na londyńskich scenach teatralnych. Pierwszy to "Szklana menażeria" Tennessee Williamsa wystawiony w Duke of York’s Theatre na West Endzie z Amy Adams w roli głównej w reżyserii Jeremego Herrina, dyrektora artystycznego Headlong Theatre.  Drugi spektakl to „Król Lear” w reżyserii Helen Kaunt-Howson w Shakespeare Globe Theatre. Scenografię stworzył polski artysta Paweł Dobrzycki.

02.00 – 04.00 Nocny Przegląd Myśli – zaprasza Michał Kirmuć

04.00 – 06.00 Trójka Budzi – zaprasza Michał Grabkowski    

06.00 – 8.45 Pora na Trójkę – zaprasza Piotr Firan 

​​​31 lat temu - 17 sierpnia 1991 roku - wysłano pierwszego polskiego e-maila. Wiadomość przesłali z budynku Instytutu Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego Krzysztof Heller i Rafał Pietrak do Jana Sorensena, szefa Ośrodka Komputerowego Uniwersytetu Kopenhaskiego. W rocznicę tego wydarzenia pytamy: Czy zdarzyło się wysłać Państwu wiadomość do niewłaściwego adresata?

Najgorsze błędy jakie można popełnić pisząc maila. Jakich zwrotów nie wypada używać, a jak zaadresować mail do przełożonego etc. 

Dokładnie 40 lat temu na rynku pojawiły się płyty CD. O tym jak grało się muzykę z kompaktów, czy jakość odtwarzanej muzyki znacznie różniła się od starszych nośników porozmawiamy z Markiem Wiernikiem, który był świadkiem tej ogromnej zmiany na rynku muzycznym. Sam do dziś gra z płyt muzykę w swoich audycjach. 

8.45 – 9.00 Salon Polityczny Trójki – zaprasza Bartłomiej Graczak 

Gość: wojewoda lubuski Władysław Dajczak

9.00 – 12.00 Trójka Przed Południem  - zaprasza Tomasz Miara 

Kiedyś traktowano ją  jako jeden ze sposobów na wyrabianie charakteru. Nie tylko pisma. Kaligrafia. Po latach zapomnienia wraca do łask i zjednuje sobie nowych adeptów nauki pięknego pisania. W Światowym Dniu Kaligrafii porozmawiamy o zarówno o jej historii, jak i walorach ręcznego pisania. Gość: Barbara Galińska z Warszawskiego Domu Kaligrafii

Już nie tylko w obrazach czy w zabezpieczeniach. Technologa Blockchain wchodzi do kolejnych sektorów naszego życia. Ruszają testy używania blockchain w ubezpieczeniach czy energetyce. O co chodzi w technologii, która już niedługo ma zlikwidować pośredników takich jak urzędnicy i sprzedawcy? P. Turski

12.00 – 15.00 Trójka do Trzeciej – zaprasza Katarzyna Cygler

George Orwell naprawdę nazywał się Eric Arthur Blair to angielski pisarz i publicysta, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej. Wielki krytyk systemów totalitarnych, zwolennik socjalizmu demokratycznego. Często był uważany za najlepszego kronikarza angielskiej kultury XX wieku

Gość: Filip Memches - publicysta, dziennikarz, eseista

W Warszawie rozpoczął się 18. Festiwal "Chopin i jego Europa". W programie wydarzenia, które potrwa do 31 sierpnia, są m.in. recitale fortepianowe w wykonaniu mistrzów fortepianu – w tym Bruce’a Liu, zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego w 2021 roku.

Gość: Stanisław Leszczyński - dyrektor Festiwalu Chopin i jego Europa

15.00 – 19.00 Zapraszamy do Trójki – zaprasza Witold Lazar

Od połowy września zmiany w przepisach, wyższe kary i mandaty. Kierowcy masowo zapisują się na kursy redukujące punkty karne. Jeszcze przez miesiąc Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego będą je przeprowadzały na starych zasadach.

18.10 Trójkowy Komentarz Dnia 

Gość: Dariusz Klimczak, Koalicja Polska, wiceprezes PSL 

Prowadzący: Bartłomiej Graczak 

19.00 – 21.00 W Tonacji Trójki – zaprasza Grzegorz Hoffmann

21.00 – 22.00 Klub Trójki – zaprasza Monika Małkowska 

Na polskie ekrany wchodzi film „Notre-Dame płonie”  (pokazywany podczas przeglądu Nowego Kina Francuskiego) w reżyserii Jeana-Jacquesa Annauda. To film oparty na faktach, które rozegrały się w 2019 roku na tydzień przed Wielkanocą.

Ponad 3 lata temu rozległ się pierwszy alarm pożarowy: Notre-Dame płonie!!!

W dramatycznej akcji ratowania najsłynniejszej paryskiej i  jednej z najstarszych w Europie, katedry uczestniczyło ok. 400 strażaków.

Zniszczenia są ogromne. Spłonął doszczętnie dach świątyni. Najcenniejsze zabytki zostały w porę wyniesione – m.in. ocalała korona cierniowa Chrystusa, jedna z najważniejszych relikwii chrześcijańskich, także XIII-wieczna tunika króla Ludwika IX Świętego.

Katedra ma zostać ponownie otwarta w 2024 – kompletnie oczyszczona i odnowiona. Biel kamieni powróci do barwy  sprzed 850 lat. Podobno środki finansowe, pozyskane od państwa i prywatnych przedsiębiorców, są wystarczające. Jednak mówi się o braku 146 mln euro na odbudowę wnętrza (trzy razy więcej niż  roczny budżet utrzymania przez państwo 87 katedr francuskich).

To powód, żeby zastanowić się nad ochroną polskich nieruchomych zabytków. Czy jest jakiś jednolity system? Które polskie zabytki nie płonęły?

Gość: Elżbieta Bogaczewicz-Biernacka, kurator Muzeum Nieborowa i Arkadii, konserwator dzieł sztuki, specjalistka od konserwacji kamienia

22.00 –23.00 Wieczór w Trójce – zaprasza Paweł Turski

23.00 – 00.00 Serdeczne Dźwięki – zaprasza Mateusz Krautwurst

Gościem "Serdecznych dźwięków" będzie Agnieszka Wilczyńska, która ma na swoim koncie dwie złote płyty „Pogadaj ze mną” oraz za album „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”, a także Fryderyka za solowy krążek z tekstami, które specjalnie dla niej napisał sam Wojciech Młynarski.

logo

22.06 - "Posłowie" - zapraszają Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski                

Audycja, którą tworzą dwie skrajnie różne osobowości literackie. Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski, wraz z zaproszonymi gośćmi omawiają gorące nowości wydawnicze. Tym razem zapoznają słuchaczy z książkami: "Epifanie" Colina Insola i "Trąby jerychońskie" Unici Zurn.

logo

7.00-9.00 – „Pierwsze słyszę” – Kamil Jasieński

Second handy - tradycyjne sklepy, oferujące ubrania z Niemiec, Holandii czy Skandynawii nie tarcą na popularności. Pojawiają się też sklepy z wyselekcjonowaną odzieżą vintage, a w wielu miastach powstają butiki cyrkularne. Jak zmienia się nasze korzystanie z odzieży „z drugiej ręki”? Co na to wpływa?

12.00-13.00 – „Stacja Nauka” - Oliwia Krettek

Nic dodać, nic odjąć - matematyka w medycynie. Obliczanie dawek leków, przeliczanie ryzyka terapii według określonych wzorów - matematyka jest w medycynie wszechobecna. Konieczna jest podstawowa wiedza z zakresu ułamków dziesiętnych, proporcji i logarytmów. Lekarze korzystają z zaawansowanych technologii, za którymi skrywa się...królowa wszystkich nauk.

14.00-15.00 – „Dajesz radę” – Marta Hoppe

Algorytmy i komputery zastępują ludzi w pracy, wspomagają wydawanie wyroków w USA, nadzorują ludzi w Chinach, odpowiadają za dezinformacje w mediach. Sztuczna inteligencja wybiera nam partnera na portalu randkowym, podsuwa produkty do kupienia w necie, wybiera pod nas filmy na platformie czy podsuwa miejsca do wypoczynku. Jak to działa? Czy AI jest bezpieczne? Czy mamy się czego bać? Na co warto uważać? Zapraszamy na spotkanie z Joanną Wziątek-Ładosz, specjalistką od cyberbezpieczeństwa.

15.00-17.00 - „Czat Czwórki” - Piotr Firan

W te trendy: Barbiecore - największy trend tego lata, czyli ubieranie się słodko, różowo i dziewczęco jak lalka Barbie. Trend powraca po ponad 60. latach od wydania pierwszej lalki Barbie w 1959 roku, a duże zainteresowanie Barbiecore jest spowodowane powstającym filmem ,,Barbie” Grety Gerwig, z udziałem Margot Robbie oraz Ryan’a Goslinga, który swoją premierę planuje na 2023 rok.

20.00 -21.30 - „Strefa prywatna” - Weronika Puszkar

Jakie błędy popełniamy najczęściej w social mediach? Dlaczego powinniśmy znać zasady netykiety? Jak właściwie reagować na krytykę i hejt w internecie? Na te pytania odpowie Angelika Chimkowska, strateg silnych marek.

..

09.00 Paderewski i Chopin - pokrewieństwa nie tylko z wyboru - Moniki Mandau

Siódmy odcinek nowej audycji poświęconej wybitnemu pianiście, kompozytorowi i politykowi Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Monika Mandau opowie o jego sztuce wykonawczej, twórczości, a także działalności publicznej, osadzonych w szeroko rozumianym kontekście chopinowskim. W programie zabrzmią: Sonata es-moll op. 21 Ignacego Jana Paderewskiego w dwóch interpretacjach: Radosława Sobczaka i Elżbiety Guzek-Soini, a także Sonata b-moll op. 35 i Scherzo h-moll op. 20 Fryderyka Chopina w nagraniu Ivo Pogorelicha. 

17.00 Chopin i świat literatury - Iwony Puchalskiej

W czwartej audycji z cyklu zanurzymy się w listach Chopina – przyjrzymy się jego stylowi prowadzenia korespondencji, jego niechęci do konwencji epistolarnych i pomysłowości w ich odświeżaniu. Zastanowimy się także nad dziewiętnastowiecznym pojęciem prywatności oraz przekonamy się, z jakimi niebezpieczeństwami mógł się wiązać brak dyskrecji adresatów listów. 

21.00 Chop-in-pop - Mariusza Gradowskiego

W dzisiejszej audycji kierujemy wzrok na Sochaczew – miasto na Mazowszu, ważne miasto, bo ledwie kilka kilometrów od jego granic, w Żelazowej Woli urodził się Fryderyk Chopin. Z Sochaczewa pochodzi Władysław Komendarek – mistrz muzyki elektronicznej, jedna z najbarwniejszych postaci w polskiej muzyce popularnej. Ich spotkanie było nieuniknione. 

logo

08.00 – 10.00 – „Poranek w PRD” – Dzień Pozytywnie Zakręconych. Potraktujemy ten dzień nieco dosłowniej i poszukamy wspólnie przedmiotów o zakręconym kształcie - zakrętki, śrubki, lody, ogony, gwinty, wiertła.

10.00 – 11.00 – „Muzyczne Podróże” - "Mamma Mia" - muzyka filmowa głosami dzieci. 

15.00 – 17.00 – „Popołudnik w PRD” - Coraz większą popularnością cieszy się styl życia zero waste, zgodnie z którym człowiek stara się wytwarzać jak najmniej opadów, by zadbać o środowisko. O tym jak nie marnować rzeczy i jedzenia opowiemy  w Popołudniku. 

17.15 – 17.45 – „Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim” - Szymon zabierze nas do pięknego Peru. Dowiemy się jak można dostać się na słynne Machu Picchu, jakie są zasady zwiedzania tego miejsca i jak ono powstało. Peru to nie tylko Machu Picchu, ale też tęcza i góry. Jak wygląda tzw. tęczowa góra i czy trudno odbywać trekking na wysokości 5200 m.n.p.m.?

18.00 – 19.00 – „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem” - Razem z Globfoterką, czyli Emilią Długą wyruszamy do Australii. Dowiemy się jak przygotować się na taka wyprawę, co ze sobą zabrać, co warto zobaczyć, jakie zwierzęta możemy spotkać, jakie są największe atrakcje turystyczne i na co musimy uważać wybierając się na ten kontynent.


Zapraszamy! 

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU