Polskie Radio

"Spotkanie z..." aktorem młodego pokolenia. Ignacy Liss w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2023 11:56
Właśnie związał się na stałe z Teatrem Polskim w Warszawie, niedawno odbyła się premiera spektaklu "Władca much" w Och-Teatrze z jego udziałem, szeroka publiczność może podziwiać go w serialu telewizyjnym "Teściowie", a widzom i krytyce spodobał się jako Hrabia Leszek Czyński w nowej filmowej wersji "Znachora". Gościem audycji będzie aktor młodego pokolenia Ignacy Liss, z którym porozmawiamy o jego ostatnich rolach i kolejnych, aktorskich planach.
Gościem audycji Spotkanie z... będzie aktor młodego pokolenia Ignacy Liss
Gościem audycji "Spotkanie z..." będzie aktor młodego pokolenia Ignacy LissFoto: FOTON/PAP

Nasz gość to absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, znany z wielu produkcji filmowych i teatralnych. Występował w spektaklu "Boże mój" w warszawskim Teatrze Polonia, a przed szeroką publicznością talentem zabłysnął w filmie "Marzec '68" w reżyserii Krzysztofa Langa oraz w serialu jednej z platform cyfrowych pt. "Otwórz oczy". 

Niedawno w audycji:

"Memorabilium" to groteskowa i pełna czarnego humoru debiutancka powieść Bodo Koxa ("Dziewczyna z szafy", "Człowiek z magicznym pudełkiem", "Ludzie i bogowie") inspirowana teoriami spiskowymi różnej maści. To odpowiedź reżysera na ostatnie i przyszłe wydarzenia w kraju i na świecie.

Bodo Kox przyznaje, że od najmłodszych lat pragnął zostać gwiazdą rocka. Kiedy jednak uświadomił sobie, że nawet gwiazda rocka powinna choć trochę umieć śpiewać, porzucił "karierę" muzyczną na rzecz filmu. - Film łączy wszystkie sztuki, którymi się interesowałem po drodze: malowanie, fotografię i przede wszystkim muzykę - mówił Bodo Kox w Programie 1 Polskiego Radia. - Pisałem piosenki, sam je wykonywałem. Starałem się być jak Marcin Świetlicki, ale jednak on pisze wspaniałą poezję i też ma znakomite warunki głosowe. Zespół Świetliki był dla mnie inspiracją, kiedy chciałem być gwiazdą rocka - przyznał. 

Czytaj także:

***

Na audycję "Spotkanie z..." w niedzielę (12.11) o godz. 23.33 zaprasza Martyna Podolska.

DS