Polskie Radio
Section05
aktor

Jan Himilsbach - gra w papier, nożyce i kamień

35 lat temu, 11 listopada 1988 roku zmarł w Warszawie Jan Himilsbach, aktor, pisarz i scenarzysta. Należał do najbarwniejszych postaci czasów PRL. Pod powierzchownością zniszczonego życiem kamieniarza - alkoholika skrywał głęboką wrażliwość artystyczną.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA PRL FILM film polski kino literatura aktorzy aktor Warszawa Powązki Jan Himilsbach Marek Hłasko Marek Piwowski Andrzej Kondratiuk Zdzisław Maklakiewicz

"Spotkanie z..." aktorem młodego pokolenia. Ignacy Liss w Jedynce

Właśnie związał się na stałe z Teatrem Polskim w Warszawie, niedawno odbyła się premiera spektaklu "Władca much" w Och-Teatrze z jego udziałem, szeroka publiczność może podziwiać go w serialu telewizyjnym "Teściowie", a widzom i krytyce spodobał się jako Hrabia Leszek Czyński w nowej filmowej wersji "Znachora". Gościem audycji będzie aktor młodego pokolenia Ignacy Liss, z którym porozmawiamy o jego ostatnich rolach i kolejnych, aktorskich planach.
Zobacz więcej na temat:  Ignacy Liss Martyna Podolska aktor

Maksymilian Rogacki: moja opinia o działaniach Moniki Strzępki jest bardzo krytyczna

- Odbyłem kilka spotkań z zespołem Teatru Dramatycznego. Z relacji ustnych, nie pisemnych, wiem, co się w tym teatrze dzieje. Każda rewolucja jest krwawa i rewolucja, z jaką mamy do czynienia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, również okazała się krwawa, ale to chyba nie było trudne do przewidzenia - stwierdził w Dwójce Maksymilian Rogacki, przewodniczący Zarządu Głównego Związku Zawodowego Aktorów Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Teatr Dramatyczny Monika Strzępka aktorzy aktor aktorstwo zwolnienia praca Paweł Siwek Warszawa

Hanna Skarżanka. "Miała w sobie tę iskrę cygańską"

- Hanka była w najwyższym stopniu profesjonalistką, a jednocześnie miała w sobie tę iskrę cygańską. Tę odrobinę szaleństwa, tę wspaniałą fantazję i odwagę, bez której wszelka sztuka jest niemożliwa. Gdy pojawiała się scenie, towarzyszyła jej niezwykła atmosfera, za każdym razem tworząca się na nowo na oczach publiczności - ocenił Wojciech Młynarski na antenie Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Hanna Skarżanka aktor aktorzy aktorstwo piosenka FILM TEATR II wojna światowa Armia Krajowa KULTURA

Nowe informacje ws. śmierci Matthew Perry'ego. Zwłoki miał znaleźć jego asystent. Rodzina wydała oświadczenie

Rodzina Matthew Perry'ego zabrała głos po nagłej śmierci 54-letniego aktora. "Jesteśmy załamani tragiczną stratą naszego ukochanego syna i brata" - czytamy w przekazanym oświadczeniu. Zagraniczne media podają, że gwiazdor został znaleziony przez swojego asystenta w wannie z hydromasażem w domu w Los Angeles. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Stany Zjednoczone odeszli 2023 aktor