Polskie Radio

Jarosław Turbiarz i Tomasz Szymuś gośćmi "Muzycznej Jedynki". Zaprasza Anna Will

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 08:53
Gośćmi piątkowej "Muzycznej Jedynki" będą - po godz. 13.20 Jarosław Turbiarz, a po godz. 14.25 Tomasz Szymuś. Na audycję zaprasza Anna Will. 
Anna Will zaprasza na Muzyczną Jedynkę
Anna Will zaprasza na "Muzyczną Jedynkę" Foto: Jedynka/Wojciech Kusiński

Z Jarosławem "Pastylem" Turbiarzem, gitarzystą Golden Life spotkamy się na antenie w dniu 29. rocznicy pożaru w Hali Stoczni w Gdańsku, do którego doszło po koncercie popularnych Goldenów. Przypomnimy także kulisy skomponowania oraz wydania piosenki "24.11.94", która szybko zyskując status przeboju, nawiązywała do tych dramatycznych wydarzeń. Rozmowę poprowadzi Kamil Wicik.

W drugiej godzinie audycji odwiedzi nas Tomasz Szymuś – muzyk, dyrygent, aranżer i kompozytor. Porozmawiamy, między innymi, o skomponowanym przez niego musicalu "Pora jeziora. Warmińska opowieść wigilijna". To inspirowane folklorem widowisko, łączące w sobie przeszłość i teraźniejszość, w którym znajdują się odwołania do tradycji i lokalnego folkloru.

Czytaj także:

---

W "Muzycznej Jedynce" o wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, dziennikarze: Marcin Kusy, Ula Kaczyńska, Maria Szabłowska, Anna Will, Paweł Sztompke. To oni gwarantują, że słuchacze usłyszą w każdej audycji wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o artystach goszczących w Jedynce, a dzięki licznym konkursom będą mogli wybrać się na koncerty lub powiększyć swoje kolekcje płytowe.

Zapraszamy Państwa do spędzania w Jedynce czasu z muzyką, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor, o czym przekonują jej twórcy: Abba, Budka Suflera, Queen, Anna Jantar, Michael Jackson, Madonna, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Sting, The Beatles, Stevie Wonder, Kayah, Amy Winehouse, Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Selah Sue, Ania Dąbrowska, Joe Dassin, Czesław Śpiewa, Francis Lai i wielu innych.

***

Do wysłuchania audycji "Muzyczna Jedynka" w piątek (24.11) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Anna Will

mg