Polskie Radio
Section05
Anna Will

Dwójka świętuje 87. urodziny. Piotr Kędziorek: ciągle się zmieniamy

Dwójka świętuje 87. urodziny. Wśród okolicznościowych propozycji dla słuchaczy znalazły się m.in. recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana czy koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio. Program 2 Polskiego Radia od lat łączy tradycję z otwartością na to, co w kulturze i muzyce nowego. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Piotr Kędziorek Polskie Radio muzyka klasyczna Jazz KULTURA Dwójka

Największe miłosne przeboje wszechczasów. Wybierają dziennikarze muzyczni Jedynki

Miłość i muzyka od zawsze są ze sobą nierozerwalnie związane. Niemniej z tej mnogości piosenek, naprawdę trudno jest wybrać te najpiękniejszego. Tego naprawdę niełatwego zadania podjęli się dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia z Redakcji Muzycznej. Jakie utwory zaproponowali?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska miłość Walentynki Paweł Sztompke Ula Kaczyńska Anna Will Maria Szabłowska Marcin Kusy Iza Żukowska Elvis Presley

90. urodziny Joanny Rawik. "Mam szczęście, znów prowadzę audycję"

90 lat temu, 31 stycznia 1934 roku, urodziła się Joanna Rawik, piosenkarka, aktorka i dziennikarka, gwiazda polskiej piosenki przełomu lat 60. i 70. Wybitna interpretatorka piosenek nastrojowych i poetyckich, pełnych dramatycznego wyrazu. Do jej najbardziej znanych utworów należą: "Po co nam to było", "Nie z każdej mąki będzie chleb", "Tych dwoje", "Mamy za mało siebie dla siebie", "Nie chodź tą ulicą" oraz "Niczym się nie różnimy".
Zobacz więcej na temat:  Joanna Rawik Francja Edith Piaf Anna Will

Faceci: "Nostalgia w promocji". Darek Boratyn i Rafał Bryndal dzielą się swoim męskim doświadczeniem

Kompozytor, wokalista i gitarzysta Dariusz Boratyn oraz satyryk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, a także autor tekstów piosenek Rafał Bryndal powołali do życia kreatywny kolektyw pod nazwą Faceci. Efektem współpracy jest album "Nostalgia w promocji". - Nie mamy napinki, chcemy przekazywać dobrą energię - wyjaśnił Bryndal.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will muzyka rozrywkowa

Boże Narodzenie. Katarzyna Miller: święta mogą być wzmacniające

- Najfajniejsze święta są wtedy, jak spędza się je z przyjaciółmi, cudownie jak jest to rodzina. Są takie pary, które mówią, że współmałżonek czy np. moja mama jest moim najlepszym przyjacielem. Gratuluję wtedy ogromnie, bo wcale to nie jest taki częste - tak o społecznych aspektach Świąt Bożego Narodzenia mówi w radiowej Jedynce psychoterapeutka Katarzyna Miller.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Katarzyna Miller psychoterapia psychologia Boże Narodzenie społeczeństwo

Anna Wyszkoni z nową płytą "10". "To hołd złożony Markowi Jackowskiemu"

- To po prostu "10". Dziesięć utworów i dziesięć lat po jego śmierci. Mamy tu artystę, którego niewątpliwie można ocenić dziesięć na dziesięć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o Marku Jackowskim Anna Wyszkoni. Wokalistka postanowiła złożyć hołd założycielowi zespołu Maanam, nagrywając płytę z jego piosenkami w nowych aranżacjach.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will MUZYKA Ania Wyszkoni Anna Wyszkoni