Polskie Radio
Section05
Anna Will

Dots: "Kocham wolność" grają i śpiewają z serca

Białostocki zespół Dots przygotował niedawno cover słynnego przeboju "Kocham wolność" grupy Chłopcy z Placu Broni. Utwór powstał w latach 90., a wersja Dots zaskakuje oryginalnością odczytania starego przeboju. Jak widać, wartości, do których odnosi się tekst, wciąż są istotne dla kolejnych pokoleń młodych wykonawców. Piosenka ma bardzo mocny, wolnościowy przekaz.
Zobacz więcej na temat:  piosenka MUZYKA Pop kariera muzyka elektroniczna koncert Anna Will

Triumfatorzy koncertu "Premiery" na 59. Festiwalu w Opolu

W dniach od 17 do 20 czerwca Telewizja Polska zaprasza na największą scenę muzyczną w Polsce, czyli 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Drugi dzień festiwalu to dwa koncerty konkursowe oraz wspaniały jubileusz. Muzyczną ucztę rozpoczął koncert "Premiery". Różnorodne były style piosenek, które usłyszeliśmy - od piosenki literackiej, przez rockowy przebój, aż po folk.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Anna Will Paweł Sztompke Marcin Kusy Damian Sikorski piosenka Opole 2022

59. KFPP w Opolu. "Będą królowały znane i popularne piosenki"

Startuje 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Przed publicznością wystąpią debiutanci, ale i najbardziej znani artyści polskiej sceny muzycznej. - Czuję się na tyle młodo, że chciałabym jeszcze nie podsumowywać tego, co do tej pory zrobiłam - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Justyna Steczkowska, która w Opolu zagra specjalny koncert z okazji 50. urodzin. 
Zobacz więcej na temat:  Opole 2022 Ula Kaczyńska Marcin Kusy Paweł Sztompke Anna Will Sebastian Karpiel-Bułecka Zakopower Enej Justyna Steczkowska Krystyna Giżowska Golec uOrkiestra Mazowsze

Stashka w muzyce elektronicznej. "Chcę doświadczyć mocnych i tanecznych brzmień"

Stashka na antenie Programu 1 zaprezentowała swój nowy singiel "Taki raj". To zupełnie nowa propozycja artystki, która muzycznie zapowiada jej przygodę z muzyką elektroniczną. - Chcę doświadczyć mocnych, tanecznych rytmów, ale to, że kocham naturalne instrumenty i brzmienie całego mojego zespołu i koncerty, to się nigdy nie zmieni - przyznaje wokalistka. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Anna Will Stashka folk muzyka elektroniczna piosenka albumy

XVI Festiwal "Moja Wolności". Artyści zaśpiewają utwory Jonasza Kofty

Już w najbliższą sobotę, 4 czerwca, odbędzie się warszawski festiwal "Moja Wolności", zadedykowany twórczości Jonasza Kofty. To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. - Głównym zadaniem festiwalu jest zachowanie w pamięci utworów Jonasza Kofty - mówi na antenie Programu 1 Jerzy Mamcarz, dyrektor artystyczny wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Anna Will Jonasz Kofta MUZYKA koncert Warszawa

Baron w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu [POSŁUCHAJ]

22 maja minęło pięć lat, od kiedy odszedł od nas wybitny artysta Zbigniew Wodecki. Był on inspiracją dla wielu twórców. Jednym z nich jest Piotr Baron, który w aranżacjach jazzowych przypomniał największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Koncert odbył się na Scenie Szpilmana w 2019 roku. Zapraszamy do odsłuchania zapisu retransmisji w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Baron Zbigniew Wodecki koncert Anna Will

Dikanda i Luiku o Ukrainie. Piosenka "zza betonowych ścian"

- Chcemy stworzyć piosenkę o tym, co dzieje się na Ukrainie. Szkieletem utworu będą fragmenty wiadomości tekstowych między tymi, którzy zostali i siedzą za betonowymi ścianami, a tymi, którzy są już w bezpiecznych miejscach w Polsce i w innych krajach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Bobrowski z zespołu Dikanda. Ta wyjątkowa piosenka powstanie we współpracy z ukraińską grupą Luiku.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina piosenka Jedynka Ukraina folk Anna Will