Polskie Radio

Danuta Błażejczyk i Agata Młynarska. Dzień Babci w "Czasie pogody"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 09:19
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. W audycji "Czas pogody" gościć będziemy dwie, pełne życia i wigoru, babcie - śpiewającą Danutę Błażejczyk i działającą na wielu polach show-biznesu Agatę Młynarską.
Agata Młynarska i Danuta Błażejczyk
Agata Młynarska i Danuta BłażejczykFoto: Jacek Konecki/Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Danuta Błażejczyk i Agata Młynarska opowiedzą w radiowej Jedynce o swoich wnukach i o roli, jaką ogrywają oni w ich życiu. W odcinku kabaretowym przypomnimy skecz, w którym wspólne wypicie czarnej kawy prowadzi do miłości. Zaprezentujemy też dawną piosenkę o ukochanej babci.

W zeszłym tygodniu Zbigniew Krajewski gościł pisarkę Magdalenę Witkiewicz, która od lat motywuje do działania i do spojrzenia optymistycznie na rzeczywistość. W swoich opowieściach zwykle porusza trudne tematy, pisze o samotności, o braku sensu życia, ale daje czytelnikowi nadzieję. 

W audycji Witkiewicz wskazała, że w chwilach, kiedy mamy gorsze samopoczucie, czujemy się smutni i samotni ważne jest, by nie bać się poprosić o pomoc przyjaciół czy specjalistów. - Jeśli jest naprawdę źle, to oni właśnie są w stanie nam pomóc - zauważyła.

---

"Czas pogody" to audycja dla tych i o tych, którym tzw. pewien wiek staje się przepustką do nowego i pełnego radości życia. Rozmawiamy o relacjach rodzinnych, o więzach międzypokoleniowych, o tym, czego dziadek może nauczyć wnuka, ale i wnuczka babcię.

Czytaj także:

***

Na audycję "Czas pogody" w niedzielę (21.01) w godz. 10.00-12.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

kk/ans