Polskie Radio
Section05
Danuta Błażejczyk

Danuta Błażejczyk w hołdzie dla Danuty Rinn. "To rodzinna płyta"

Uczestnicy zbliżającego się Danuta Rinn Festiwal zmierzą się z utworami z repertuaru m.in. legendarnej artystki i Ernesta Brylla. Specjalnym punktem wydarzenia będzie występ Danuty Błażejczyk, która zaprezentuje piosenki Danuty Rinn w nowej aranżacji; te znalazły się również na płycie "Gdzie ci mężczyźni. Tribute to Danuta Rinn".
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Danuta Błażejczyk Danuta Rinn Ernest Bryll muzyka rozrywkowa Danuta Rinn Festiwal

Danuta Błażejczyk: czerpię z życia pełnymi garściami

Mówi się, że jej znakiem rozpoznawczym są uśmiech, życzliwość i ruda grzywa pięknych włosów. Danuta Błażejczyk na scenie muzycznej jest obecna już od wielu lat, ma też spory zbiór przeróżnych nagród i wyróżnień. W tym roku świętuje kolejne "okrągłe" urodziny. W rozmowie z Anną Popek mówiła m.in. o swoich planach na przyszłość.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Danuta Błażejczyk piosenka koncerty Anna Popek Trójka

Danuta Błażejczyk: młodzi odkrywają Danutę Rinn na nowo

"Nadwiślański świt" - to hasło kolejnej, szóstej edycji Danuta Rinn Festiwal. Wydarzenie rusza w sobotę, 27 listopada, w Domu Kultury "Kadr" w Warszawie. - Poza piosenkami Danuty Rinn młodzież będzie śpiewała piosenki Marka Gaszyńskiego - mówi w "Muzycznej Jedynce" Danuta Błażejczyk, organizatorka festiwalu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Danuta Rinn Danuta Błażejczyk MUZYKA Marek Gaszyński Maria Szabłowska

Danuta Błażejczyk: chciałam, żeby piosenki Danusi Rinn dalej żyły

Danuta Błażejczyk jest organizatorem już 6. edycji Danuta Rinn Festiwal - "Nadwiślański Świt". Przyznaje, że nieżyjąca już piosenkarka odstąpiła jej nawet własne łóżko i mieszkanie. - Pomyślałam, że dobrze by było, żeby jej piosenki dalej żyły - odpowiada pytana, jaka była geneza festiwalu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Danuta Rinn Danuta Błażejczyk Marek Gaszyński Marcin Kusy

Andrzej Rybiński: jestem szczęśliwy, że na koncercie mogą być widzowie

Andrzej Rybiński cieszy się na zbliżający się koncert z udziałem publiczności. Nie kryje, że pozytywne nastawienie do świata powoduje, że czas pięknie przemija. A w najnowszej jego piosence możemy usłyszeć, że pokochał wieś. - To jest taka pandemiczna piosenka, z której można dowiedzieć się, że wieś jest nieodległym miejscem, gdzie wszystko jest wolne i szerokie - mówi.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Rybiński Danuta Błażejczyk Maria Szabłowska

Danuta Błażejczyk: wszyscy pamiętają przeboje Danuty Rinn

Trwają właśnie przygotowania do piątej edycji Danuta Rinn Festiwal, który w tym roku odbędzie się pod hasłem "2 Danuty i ich nuty". - Każdego roku staramy się zaprosić artystę, który w danym momencie obchodzi swój jubileusz - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Danuta Błażejczyk, organizatorka festiwalu. Kto zaśpiewa podczas koncertu finałowego?
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Maria Szabłowska Danuta Rinn Danuta Błażejczyk