Polskie Radio

"Jednego serca - piosenki z repertuaru Czesława Niemena" w Teatrze Roma w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 10:04
"To będzie opowieść - drogowskaz" - tak o nowym spektaklu muzycznym "Jednego serca - piosenki z repertuaru Czesława Niemena" w Teatrze Roma w Warszawie mówi jego pomysłodawczyni i reżyserka Anna Sroka-Hryń. 
Anna Sroka-Hryń, pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu Jednego serca - piosenki z repertuaru Czesława Niemena w Teatrze Roma w Warszawie
Anna Sroka-Hryń, pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu "Jednego serca - piosenki z repertuaru Czesława Niemena" w Teatrze Roma w WarszawieFoto: Tomasz Urbanek/East News

Artystka, po Korze i Ewie Demarczyk, sięga po repertuar kolejnej legendy polskiej muzyki i pracuje nad nim z młodymi aktorami i aktorkami. To daje nieskończone możliwości interpretacyjne i zadaje pytania o uniwersalność i wagę twórczości Czesława Niemena. Z pewnością utwory urodzonego prawie 85 lat temu (16 lutego dokładnie będziemy obchodzić rocznicę jego urodzin) muzyka wciąż nas uczą i dostarczają wzruszeń i o tym w "Czasie Pogody" porozmawiamy z Anną Sroką-Hryń.

W drugiej części audycji kolejny odcinek kabaretowy i doborowa muzyka na zakończenie karnawału.

---

W ostatnim wydaniu "Czasu pogody" gościem była Wirginia Szmyt - działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów, znana jako DJ Wika. - Postawiłam sobie taki cel, by pokazać, że nikt nie zatrzyma czasu, nie powstrzyma przemian. Jeśli chcemy być szczęśliwi, to musimy się dostosować do wieku, a nie wiek do nas - stwierdziła Szmyt. - Pokazałam, że starość może mieć bardzo różnorodne oblicze - podkreśliła DJ Wika.

Wirginia Szmyt urodziła się 15 grudnia 1938 roku w Wilnie. Jak nietrudno policzyć, ma 85 lat. Z wykształcenia jest pedagogiem. Pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi i trudną młodzieżą. Po przejściu na emeryturę zaangażowała się w działalność na rzecz seniorów. 

***

Do wysłuchania audycji "Czas pogody", w niedzielę (11.02), o godz. 10.00 - 12.00, zaprasza Zbigniew Krajewski. 

mg/ans