Polskie Radio

Adwokat z urzędu. Na czym polega jego praca?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 08:28
Adwokat z urzędu - na czym polega? W jaki sposób zostaje przydzielony? Kto i ile płaci za jego usługi? Jak to wygląda w innych krajach, a jak powinno u nas? Według Naczelnej Rady Adwokackiej urzędówki dla adwokatów i radców prawnych powinny zostać zrównane ze stawkami za pomoc prawną z wyboru. Naszym gościem będzie mec. Katarzyna Ludwig (adwokat).
W Czterech porach roku będziemy mówić o adwokatach z urzędu
W "Czterech porach roku" będziemy mówić o adwokatach z urzęduFoto: Freedomz/shutterstock

Poza tym w audycji:

- Kleszcze w natarciu po krótkiej zimie. Prawdy i mity. Jak się zabezpieczać? Naszym gościem będzie dr Anna Wierzbicka, Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

- Babeszjoza psów, czyli groźna choroba odkleszczowa.

- Flesz kulturalny Martyny Podolskiej.

- Turystyczny Alfabet Sławy Bieńczyckickiej.

- Konkursy: "Kto to, co to?", "Od małego dla dużego".

- Lektura w "Czterech porach roku". Od 8 do 26 kwietnia fragmenty słuchowiska wg "Kuzynki Bietki" Honoriusza Balzaka w reż. Juliusza Owidzkiego z Zofią Kucówna, Martą Lipińską, Aleksandrą Śląską, Andrzejem Sewerynem, Janem Świderskim.

Ostatnio w audycji:

O tym, że sen to zdrowie, wiemy od dawna, ale że potrafi on… dodawać lub ujmować nam lat, to już coś nowego. Sprawdzili to naukowcy ze Sztokholmu. - Im jesteśmy starsi, tym bardziej czas snu ulega skróceniu. Wynosi on 7-8 godzin dla osoby dorosłej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr hab. nauk medycznych Sławomir Murawiec, psychiatra i psychoterapeuta. Ile czasu powinien trwać sen, żeby pozwolił nam się zregenerować?

Czytaj także:

***

Na "Cztery pory roku" w piątek (19.04) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Roman Czejarek.

DS