Polskie Radio
Section05
Roman Czejarek

Spotkajmy się na Familijnym Pikniku. W najbliższą sobotę: Uniejów

W każdą letnią sobotę zapraszamy na Familijny Piknik "Lata z Radiem". Już cieszymy się na kolejne spotkania ze słuchaczami. Zapraszamy nie tylko do słuchania, ale i obejrzenia "na żywo" najpopularniejszej radiowej audycji. Za nami pierwsze familijne spotkanie ze słuchaczami, w Tarnowie.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem warsztaty Roman Czejarek Sława Bieńczycka dzieci zabawa Tarnów Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce

"Lato z Radiem" z wizytą w Tarnowie. Miasto, które tętni historią

Co Tarnów ma wspólnego z Węgrami? Dlaczego to miasto do dziś wspomina króla Władysława Łokietka? Z jakiego powodu w budynku tarnowskiego dworca kolejowego znajdują się fragmenty "Panoramy siedmiogrodzkiej" oraz czym zajmowało się Bractwo Kurkowe? "Lato z Radiem" wyruszyło do malowniczej Małopolski, żeby odnaleźć odpowiedzi na te pytania.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Sława Bieńczycka Tarnów Lato z Radiem

"Mamy siebie - pochwalmy się Polską". Ruszyło "Lato z Radiem"

W tym roku ekipa "Lata z Radiem" odwiedzi dziewięć miejscowości w Polsce, a pierwszą z nich będzie Tarnów – gdzie zawitamy już 25 czerwca. Podczas tegorocznych wakacji słuchacze radiowej Jedynki mogą liczyć na trasę reporterską oraz konkursy. Do wygrania rowery, wejściówki do wielu ciekawych miejsc, wyjątkowe koszulki i oczywiście maskotki "Lata z Radiem" – czyli Rysie. Audycji można słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Roman Czejarek Daniel Wydrych Maciej Kurzajewski Joanna Racewicz Agnieszka Kunikowska Sława Bieńczycka

Roman Czejarek o tegorocznym "Lecie z Radiem": musimy być razem

Miłośnicy "Lata z Radiem" czekali na tę chwilę przez dziesięć miesięcy. Punktualnie o 9, po raz kolejny zabrzmiała polka "Dziadek". Wcześniej, Roman Czejarek opowiedział o tym, jak - w obliczu wojny na Ukrainie - będzie wyglądała pięćdziesiąta pierwsza edycja audycji. - Musimy być razem - nie ma wątpliwości dziennikarz Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Lato z Radiem ryś Daniel Wydrych podróże

Pół wieku i jeden rok. "Lato z Radiem" gra po raz 51.

Pięćdziesiąt jeden lat temu, o godzinie 11 na antenie Programu 1 Polskiego Radia, wybrzmiała "Polka Dziadek". Był to sygnał do rozpoczęcia "Lata z Radiem", audycji wymyślonej przez Aleksandra Tarnawskiego. Audycji, która przez lata zyskiwała grono wiernych słuchaczy i bez której dziś wielu nie wyobraża sobie wakacji.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Roman Czejarek Zygmunt Chajzer Ewa Michałowska Aleksander Tarnawski Andrzej Matul Krystyna Czubówna Stanisława Stec Sławomir Szof

Opole. Miasto, które rozbrzmiewa muzyką

Program 1 Polskiego Radia zawitał do Opola. W dniach 17-20 czerwca odbywa się tu 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Podczas festiwalu Jedynka przyzna nagrodę w kategorii "Premiery". Statuetkę wręczy Marcin Kusy - dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. W trakcie audycji odwiedziliśmy m.in. Muzeum Śląska Opolskiego oraz ogród zoologiczny.
Zobacz więcej na temat:  Opole 2022 Roman Czejarek Opole ZOO historia Polski piosenka kompozytor MUZYKA rynek muzeum zabytki

"Jedyne takie miejsce". Specjalne wydanie o Lwowie

Dzisiejszą audycję "Jedyne takie miejsce" poświęcamy wyjątkowemu ukraińskiemu miastu, jakim jest Lwów. Uwikłany w skomplikowane dzieje polsko-ukraińskich relacji, dziś znów staje się zakładnikiem historii. W programie m.in. rozmowy z mieszkańcami miasta, sporo o zawiłej historii regionu, a także wiele polskich akcentów. Nie zabraknie odniesień do trudnego czasu na Ukrainie i ludzkich losów splecionych z dramatem wojny. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Lwów Ukraina