Polskie Radio
Section05

Roman Czejarek

Trasa "Lato z Radiem i Telewizją Polską". Przystanek drugi: Racibórz

Wakacyjna Trasa "Lato z Radiem i Telewizją Polską" nabiera rozpędu. Kolejny koncert odbył się  w sobotę 20 lipca w Raciborzu. Wystąpili: T.Love, Lady Pank, Jacek Stachursky, Zakopower, Ania Dąbrowska, Majka Jeżowska, Filip Lato, Natalia Nykiel, Michał Szczygieł i Kuba Szmajkowski. Na mieszkańców Raciborza i turystów, od sobotniego poranka czekały liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące.
Zobacz więcej na temat:  Racibórz Patryk Bedliński Lato z Radiem Lato z Radiem 2024 igrzyska olimpijskie

Majka Jeżowska wystąpi w Raciborzu. "Uwielbiam koncerty plenerowe"

Majka Jeżowska pierwszy studyjny album wydała w 1981 roku. Swobodnie porusza się w wielu gatunkach. Nagrywała piosenki popowe, ale również country, reggae i dance. Dużą popularność przyniosły jej piosenki dla dzieci. Artystka wystąpi podczas najbliższego koncertu w ramach trasy "Lato z Radiem i Telewizją Polską" w Raciborzu. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Lato z Radiem 2024 Racibórz Majka Jeżowska

Odwiedzamy Muzeum im. Orła Białego. "Lato z Radiem" w Skarżysku-Kamiennej

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej gromadzi różnego rodzaju militaria, ale też przedmioty związane z regionem. Wśród wielu ciekawych eksponatów jest prawdziwy pełnomorski duży kuter torpedowy! Okręt był transportowany setki kilometrów znad morza, by można było go podziwiać w tutejszym muzeum. To wyjątkowe miejsce odwiedził Roman Czejarek. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Lato z Radiem 2024 Patryk Michalski Skarżysko-Kamienna Muzeum im. Orła Białego

Podróże Czejarka. Historia Pani Krystyny czyli urodzona na pokładzie obok śluzy. Barka Lemara Bydgoszcz

Oto historia, która dziś niektórym wyda się nieprawdopodobna. Ale tak było i tak wyglądało, jeszcze niezbyt dawno, prawdziwe życie na rzecznej barce. Bohaterką tej opowieści jest Pani Krystyna urodzona dosłownie na pokładzie, w czasie postoju, przy jednej ze śluz kanału bydgoskiego. Czas na kulisy, o których normalnie się nie opowiada. Tak samo jak druga rozmowa z Panem Kapitanem, o tym co pod pokładem, wiozło się z zachodu do Polski.  Podróże Czejarka nr 161. Video bit.ly/PodróżeCzejarka. Premiery audio zawsze w środy.
Zobacz więcej na temat:  turystyka podróże Sopot

Rogale świętomarcińskie i pyry bez tajemnic. "Lato z Radiem" z wizytą w Poznaniu

W kolejny lipcowy wtorek "Lato z Radiem" zawitało do Poznania. W stolicy Wielkopolski Maciej Walecki poznawał historię rogali świętomarcińskich, czyli jednego z najsłynniejszych słodkich wyrobów w naszym kraju. A skoro Pyrlandia - jak żartobliwie określa się ten zakątek Polski - nie zabrakło też wizyty w Poznańskim Muzeum Pyry.
Zobacz więcej na temat:  rogal świętomarciński Maciej Walecki Poznań Lato z Radiem Wielkopolska Lato z Radiem 2024

Piotr Polk: pobyt we Francji traktuję jako piękną i ogromną naukę

Piotrowi Polkowi ogromną popularność przyniosła rola inspektora policji (Orest Możejko) w serialu "Ojciec Mateusz". Znany jest również z seriali "Samo życie" i "Plebania" i "Lekarze". Śpiewający aktor teatru Syrena może pochwalić się umiejętnością gry na kilku instrumentach. Wydał również dwie płyty solowe. W "Lecie z Radiem" opowiedział m.in. o swoim życiu we Francji. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Polk Lato z Radiem Lato z Radiem 2024 aktor aktorstwo

Podróże Czejarka. Całe życie na barce czyli Wilk Morski słodkich wód. Barka Lemara Bydgoszcz

Gdy słyszymy Wilk Morski mamy skojarzenie z brodatym marynarzem, odzianym w obcisłą koszulkę, który z fajką w ustach, przy butelce rumu, snuje fantastyczne opowieści ze świata wielkich mórz i oceanów. A ja chcę dziś zabrać Was na wyprawę po słodkich wodach. Opowieści są tu równie barwne, choć życie na rzecznej barce było zupełnie inne niż na wielkim statku. Jak radziły sobie załogi, które składały się często tylko z dwóch osób? Kapitana oraz jego żony, jedynego marynarza w randze bosmana. Oto Barka Lemara i jej sekrety. Podcast Podróże Czejarka nr 160. Video bit.ly/PodróżeCzejarka. Premiery audio zawsze w środy.
Zobacz więcej na temat:  turystyka podróże Sopot

Gdzie tkwi sekret bryndzy podhalańskiej? "Lato z Radiem" w Ochotnicy Górnej

Maciej Walecki we wtorkowe przedpołudnie odwiedził Ochotnicę Górną. Tu spróbował bryndzy podhalańskiej, która w roku 2007 wpisana została do rejestru "Chroniona nazwa pochodzenia". Po degustacji reporter "Lata z Radiem" poznał również zwyczaje pasterskie. 
Zobacz więcej na temat:  Maciej Walecki kulinaria Chroniona Nazwa Pochodzenia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Gorce Lato z Radiem 2024 Lato z Radiem