Polskie Radio
Section05
adwokat

Znana adwokat ze Słupska z zarzutami. Wśród nich usiłowanie zabójstwa

Słupska adwokat Katarzyna R. usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu - powiedziała w niedzielę szefowa prokuratury rejonowej Magdalena Gadoś. Sąd Rejonowy w Słupsku zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo adwokat zatrzymanie pijani kierowcy

Mecenas Paweł K. po śmiertelnym wypadku mówił o "trumnach na kołach". Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

- Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z prokuratury rejonowej śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, w którym uczestniczył łódzki adwokat Paweł K. - Powodem przejęcia sprawy jest zainteresowanie społeczne, jakie ona wywołuje - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura prawo adwokat wypadek

Grupa prawników udała się na granicę, by "pomóc imigrantom". "Cała trójka została zawrócona przez policję"

W związku z zarządzeniem ETPCz, do Afgańczyków znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej pojechało troje reprezentujących ich pełnomocników. - Cała trójka została jednak zawrócona przez policję - poinformował rzecznik Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie mec. Grzegorz Kukowka. SG przekazała, że jest w stałym kontakcie z prawnikami.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Białoruś granica imigracja służby i bezpieczeństwo straż graniczna adwokat policja polska POLSKA

Powiązania Giertycha z Sokiem z Buraka. Macierewicz: adwokat nie powinien zajmować się szerzeniem nienawiści

- Profil Sok z Buraka sieje nienawiść. Zajmuje się propagowaniem nienawiści w najbardziej brutalny sposób. Fakt współpracy z nimi pana Giertycha i całego jego środowiska świadczy o tym, że są w pełni zaangażowani w propagowanie nienawiści - powiedział o informacjach ujawnionych przez portal tvp.info Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych adwokat SokzBuraka nagrania Antoni Macierewicz POLSKA polityka Polskie Radio 24