Polskie Radio

Ruszył nowy serwis Polskiego Radia - niepodlegla.polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 12:20
Polskie Radio uruchomiło nową stronę internetową poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Serwis ten będzie skupiać unikatową, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stworzoną wspólnie przez dziennikarzy wszystkich programów Polskiego Radia, Portal PolskieRadio.pl oraz Archiwum Polskiego Radia.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala i wiceminister kultury Paweł Lewandowski o portalu niepodlegla.polskieradio.pl (PR24)
  • W tę tematykę włączyły się wszystkie programy Polskiego Radia, a także Portal polskieradio.pl i radiowe Archiwum. Relacja Witolda Banacha (IAR)
Obejrzyj
Nowy serwis "Niepodległa". Relacja filmowa portalu PolskieRadio.pl

Największy publiczny nadawca już od początku roku prezentuje serie nowych audycji, które nawiązują do obchodów setnej rocznicy listopadowych wydarzeń. Proponuje słuchaczom także spotkania z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi podczas cyklicznych, plenerowych wydarzeń w miejscach-symbolach polskiej Niepodległości.

Zapraszamy do serwisu, który można znaleźć po tym adresem.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala docenił twórców serwisu w swojej wypowiedzi podczas konferencji. - To jest ważny czas dla Polskiego Radia, ponieważ prezentujemy państwu nasze najmłodsze dziecko. Myślę tutaj o tym portalu. Ten portal to jest coś, czym wszyscy w radiu możemy się chwalić. Ja nie widziałem, jak na razie niczego, co byłoby lepsze od tej propozycji, jaką Polskie Radio przygotowało w związku z rocznicą odzyskania niepodległości - mówił.

 - Myślę, że gdyby ten portal umiał śpiewać, to głosem Urszuli Sipińskiej śpiewałby "cudownych rodziców mam", tymi rodzicami są pani Małgorzata Zalewska i pan Michał Chodurski - dodał prezes Polskiego Radia.

Na konferencji inaugurującej portal głos zabrał także wiceminister kultury Paweł Lewandowski. - Portal bardzo dobrze wpisuje się w nasze obchody. Mamy wyraźne logo "Niepodległej", jak się wejdzie na stronę główną, czyli naszego programu rządowego, który ma wspierać wszystkich Polaków, którzy chcą obchodzić razem z nami 100-lecie niepodległości - mówił wiceminister.

- Bardzo się cieszę, że najstarsze medium elektroniczne na świecie, czyli radio i najstarsze medium elektroniczne w Polsce, czyli Polskie Radio, w XXI wieku korzysta z nowych technologii, digitalizuje te stare nagrania i pozwala przybliżyć głosy ojców polskiej niepodległości - dodał.

Platformą skupiającą tę obszerną, różnorodną i nowatorską aktywność radiową stała się strona: www.niepodlegla.polskieradio.pl. – Serwis zawiera obrazy historii, ludzi, wydarzeń, zjawisk i refleksji o stuleciu naszej niepodległości. To teksty, wspomnienia, reportaże, relacje świadków, galerie filmów i fotografii. To nieznane dokumenty, unikatowe zapisy dźwiękowe, archiwalia radiowe, dawne zdjęcia i współczesne nagrania wideo – mówi Małgorzata Zalewska, szefowa Zespołu ds. Obchodów 100-lecia Niepodległości w Polskim Radiu.

Nowy portal Polskiego Radia to jedyna tak bogata i wielowymiarowa strona internetowa, która powstała dzięki temu, co Polskie Radio od lat tworzy i utrwala w pamięci słuchaczy, a także zachowuje dla przyszłych pokoleń.

Serwis niepodlegla.polskieradio.pl to atrakcyjna nowość dla każdego z nas. Więcej informacji na stronie portalu oraz w prezentacji.