Polskie Radio

Polskie Radio Kierowców na zlocie Master Truck Show

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 11:50
W Polskiej Nowej Wiesi koło Opola trwa 18. Master Truck Show. Wydarzenie odwiedzają dziennikarze Polskiego Radia Kierowców, którzy relacjonują wszystko to, co dzieje się na zlocie trucków i promują bezpieczną jazdę.
Wiktoria Moto Złośnica Jurczewska
Wiktoria "Moto Złośnica" JurczewskaFoto: Polskie Radio

Master Truck Show. Święto kierowców i miłośników ciężarówek

Master Truck Show to największa w Polsce impreza dla kierowców i miłośników ciężarówek. Tradycyjnie, jak co roku pojawiły się tuningowane ciężarówki z całej Europy. Nie zabrakło też amerykańskich oldtimerów, militariów, pojazdów nietypowych, sprzętu strażackiego, ratownictwa drogowego, służb mundurowych, motocykli, pokazów driftu, jazdy off-road, wrak race, zdalnie sterowanych modeli ciężarówek.

Podsumowanie drugiego dnia:

Facebook Polskie Radio Kierowców

Rodzinna zabawa i promocja bezpieczeństwa na drodze

Obecne są również występy artystyczne, emocjonujące pokazy i mnóstwo innych atrakcji – jednym słowem dobra zabawa dla całych rodzin. Jednak najważniejszym elementem Master Truck Show jest promocja bezpieczeństwa na drodze.

Przez 3 dni na zlocie obecni są dziennikarze Polskiego Radia. W tym czasie program Polskiego Radia Kierowców jest dostępny w okolicach Opola na falach FM – na częstotliwości 96,5 MHz.


Wśród atrakcji, które przygotowała stacja, znalazł się między innymi pokaz driftu w wykonaniu dziennikarki Polskiego Radia Kierowców – Wiktorii "Moto Złośnicy" Jurczewskiej. Uczestnicy zlotu przekonali się również, jak wygląda "Radio od kuchni", w tym m.in. jak tworzy się program radiowy.Dla publiczności i słuchaczy został również udostępniony profesjonalny garaż, w którym można zobaczyć w akcji m.in. mechanika samochodu rajdowego.W oficjalnym otwarciu 18. odsłony Master Truck Show wziął także udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podkreślił, że miłośnicy i fani ciężarówek to jedna wielka rodzina truckerów, która stanowi elitę kierowców. "Podziwiam sprzęt, który tutaj jest wystawiony. Ile trzeba mieć samozaparcia, ile trzeba mieć woli ducha, żeby w taki sposób dbać o swoje samochody" - zaznaczył minister infrastruktury.

YouTube Polskie Radio

Andrzej Adamczyk podziękował kierowcom za to, że dbają o bezpieczeństwo na drogach. Wyraził także uznanie, że polscy przedsiębiorcy transportu międzynarodowego i ich kierowcy wiodą prym w Europie. "Nie jesteśmy drudzy, nie jesteśmy trzeci, nie jesteśmy na siódmym miejscu. Jesteśmy na miejscu pierwszym. I za tę ciężką pracę również wam dziękuję, bo to przecież ponad sto tysięcy miejsc pracy, to wypracowane przez was wartości dodane, każdego dnia, każdego miesiąca, każdego roku"- powiedział minister Andrzej Adamczyk. (IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TVP Info/d pcz/w hm)


Posłuchaj
00:21 11845045_1.mp3 Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas otwarcia 18. Master Truck Show (IAR)

Relacje z Master Truck Show w weekend 15-17 lipca również na antenie pozostałych stacji Polskiego Radia.

Mat.promocyjne