Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00.
MŚ w Lekkiej Atletyce Eugene 2022 - relacje w Jedynce o godzinach: 3.05 - aktualności sportowe, 4.05 - serwis sportowy, 4.30 - finał biegu na 1500 metrów z ewentualnym udziałem Michała Rozmysa, 22.33 - "Kronika sportowa".
06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zaprasza Daniel Wydrych i Grzegorz Jankowski
W audycji m.in. rozmowy polityczne - o godzinie 7.15 z Jackiem Ozdobą z Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz o godzinie 8.15 - z Jarosławem Sachajką z Kukiz 15'.
09.00-12.00 - "Lato z Radiem" - zaprasza Agnieszka Kunikowska
Tego dnia poznamy kolejną, trzecią już finalistkę akcji "Liga Super bohaterów". Tym razem Agnieszka Ciecierska odwiedzi 26-letnią Marię Janikowską z okolic Łodzi. Pani Maria pomaga nie tylko mamy samotnie wychowujące dzieci w Domu Samotnej Matki w Łodzi, ale też wielodzietne rodziny i osoby samotne. Jak twierdzi branie napełnia ręce a dawanie serce. Dba także o braci najmniejszych, opiekując się i dokarmiając porzucone, wygłodzone i nieszczęśliwe czworonogi. Po wybuchu wojny w Ukrainie także tam pospieszyła z pomocą, organizując i wysyłając paczki z najbardziej potrzebnymi produktami: opatrunkami, długoterminową żywnością, a dla żołnierzy polarami, swetrami, kominiarkami, materacami, plecakami.
Ponadto w audycji kolejny odcinek "Psa Baskerville'ów" Arthura Conan Doyle'a i codzienne konkursy "Koszyk Lata z Radiem" i "Skojarzenia".
19.00-19.30 - "Jedynka dzieciom" - zaprasza Agnieszka Kunikowska
W audycji w Dzień Księżyca o księżycach i ich tajemnicach. Ponadto lektura (od 11 do 22 lipca) fragmentów audiobooka "Borys i zajączki" w oparciu o książkę Magdaleny Zarębskiej i w wykonaniu Dominiki Kluźniak.
19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Jankowska
* Świat ogrodów prof. Longina Majdeckiego. Organizator i uczestnik debaty naukowej czy publicznej dotyczącej krajobrazu i zabytkowych założeń ogrodowych jest twórcą takich projektów terenów parkowych jak Łazienki Królewskie, Królikarnia czy Rezydencja Króla Jana III w Wilanowie. W 100. rocznicę urodzin prof. Majdeckiego jego dzieło, idee i koncepcje rekonstrukcji ogrodowych przypomni Beata Kańska z Łazienek Królewskich.
* Po szerokim świecie. Podróże Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Pisarz, poliglota, naukowiec, szpieg, jedna z najsłynniejszych i najbardziej tajemniczych postaci początku XX wieku. Wędrował po tajdze, pustyni, przez łańcuchy górskie między innymi w Chinach, Japonii i Indiach. O podróżach i badaniach Ossendowskiego powie Przemysław Słowiński, autor książki " Książę przygody. Biografia Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego".
LITERATURA W JEDYNCE:
10.35 - "Pies Baskerville’ów" sir Arthura Conana Doyle’a.
Jedna z najsłynniejszych powieści detektywistycznych sir Arthura Conana Doyle’a o detektywie Sherlocku Holmesie, publikowana w odcinkach od sierpnia 1901 w czasopiśmie The Strand Magazine, w postaci książkowej ukazała się w marcu 1902, wtedy też powstał pierwszy polski przekład. Doktor Jakub Mortimer z Grimpen w hrabstwie Devon przybywa na Baker Street przedstawiając Sherlockowi Holmesowi i doktorowi Watsonowi wstrząsającą legendę o psie Baskerville’ów, zanotowaną w manuskrypcie datowanym na rok 1742. Głosi ona, że każdego z Baskerville`ów dopadnie klątwa za grzechy ich przodka Hugona - poniosą śmierć zagryzieni przez straszliwego psa. Przybyły z Kanady ostatni dziedzic otrzymuje anonimowe ostrzeżenia. Holmes postanawia zbadać sprawę. Tę tajemniczą i mroczną historię brawurowo przeczytał Jarosław Gajewski.
21.45 - "Nędznicy" Victora Hugo w interpretacji Mariusza Benoita (nagranie z roku 2001).
23.50 - Joseph Conrad "Freja z siedmiu wysp", czyta Jan Englert.
07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek
W Poranku Dwójki zapraszamy na wędrówkę lipcowymi wieczorami przez Gliwice z Bachem i muzyką dawnych mistrzów. XXIII Gliwicki Festiwal Bachowski to siedem koncertów o bardzo zróżnicowanym obsadowo i repertuarowo programie. Charakter tegorocznej odsłony najlepiej chyba oddają dwa słowa: premiery i odkrycia. Choć oczywiście obecne będą też wątki znane z poprzednich edycji, a od lat nurtujące zarówno słuchaczy jak i wykonawców, by wspomnieć tylko kwestię tego, na jakich instrumentach można i powinno się dziś grać muzykę dawną, a Jana Sebastiana w szczególności. Szczegóły w rozmowie z dyrektorem Festiwalu, Piotrem Oczkowskim o godz. 9.30.
W audycji także:
- „Mamo, ja nie chcę wojny!!! Polsko-ukraiński projekt archiwalny”; wystawa, na której zostaną zaprezentowane historyczne rysunki polskich dzieci z roku 1946, które były zapisem ich przeżyć z czasów II wojny światowej i okupacji niemieckiej oraz współczesne rysunki dzieci ukraińskich, związane z toczącą się obecnie wojną w Ukrainie
- Triennale Małych Form Malarskich w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia
10.00-13.00 - "Podróżnik muzyczny" - prowadzi Marcin Majchrowski
10.00 – 11.00 – Jean-Philippe Rameau Zoroastre – suita orkiestrowa, wyk. Le Concert des Nations, dyr. Jordi Savall
11.00 – 11.10 – To się czyta latem: Agnes Poirier „Notre Dame. Serce Paryża, dusza Francji” (w przekładzie Aleksandry Czwojdrak), czyta Joanna Trzepiecińska
11.10 – 12.00 – Ralph Vaughan Williams III Symfonia „Pastoralna”, wyk. Elizabeth Watts – sopran, BBC Symphony Orchestra, dyr. Martyn Brabbins; Peter Hope Four Sketches na obój, fagot i fortepian, wyk. Andare Trio
12.05 – 12.45 – Płyta na lato – Chopin Sonata h-moll, Nokturny, Polonezy, Mazurki op. 33, wyk. Charles Richard-Hamelin – fortepian NIFC
12.45 – 13.00 – Głosy z przeszłości: Bernard Ładysz, opr. Anna Skulska
13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Ewa Szczecińska
Louise Davies Symphony Hall, San Francisco – 14 lutego 2020
Paul Dukas – La Peri
Aaron Zigman – Koncert fortepianowy
Camille Saint-Saens – III Symfonia c-moll op. 78
Wykonawcy: Jean-Yves Thibaudet – fortepian, Johnathan Dimmock – organy, San Francisco Symphony Orchestra, dyr. Fabien Gabel
16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla
Wystawa "(...) jest nie tylko obszerną prezentacją młodej polskiej sztuki, ale przede wszystkim opowieścią o niepokojach, emocjach i tkwiącym w nich potencjale zmiany" - to fragment opisu ekspozycji "Niepokój przychodzi o zmierzchu, otwartej w warszawskiej Zachęcie. Zobaczymy na niej - między innymi - malarstwo, rysunek, instalacje rzeźbiarskie, wideo, fotografia, ceramika, tkanina czy performansie. Ich autorzy to artyści młodzi - urodzeni pomiędzy 2000 a 1985 rokiem, zarówno debiutujący, jak i doświadczeni. Poprzez swoje prace zwracają uwagę na pokoleniową wrażliwość oraz na różne sposoby reagowania na napięcia i zmiany. Ważnym elementem ich sztuki jest również język, poprzez który wyrażają to, co trudno opisać - niepewność, lęk, traumy, braku wiary w przyszłość. O wystawie oraz o tym, czy tytułowy niepokój coraz częściej towarzysząca nam emocja - opowiada Magdalena Komornicka - kuratorka ekspozycji.
Zapraszamy na wyjątkowy koncert "Tribute to Henryk Majewski". To kolejne wydarzenie w ramach letniej odsłony cyklu Jazz.PL. Tym razem specjalnie na zamówienie Dwójki w studiu S-3 zaprezentuje się kwartet Roberta Majewskiego - syna legendarnego jazzmana. Lider zespołu przed koncertem powiedział: „ – Chciałem złożyć hołd mojemu ojcu, który był wybitnym trębaczem, również działaczem, pedagogiem (...). Nie wyobrażałem sobie tego hołdu bez udziału jego przyjaciół". Na scenie pojawią się więc również takie gwiazdy polskiego jazzu jak Jan Ptaszyn Wróblewski czy Henryk Miśkiewicz.
Z Paolą Sendrą z Muzeum Narodowego w Szczecinie porozmawiamy o wystawie "Historia w kopercie". Zaprezentowana zostanie na niej prywatna korespondencja - a więc wspomnienia ludzi - zawarte w listach pisanych od czasów międzywojnia po upadek komunizmu.
Przeniesiemy się do Gdańska, gdzie trwają przygotowania do jarmarku św. Dominika.
Z Katarzyną Hagmajer-Kwiatek odwiedzimy kolejne miejsce odpoczynku pisarzy. Tym razem będzie to Sandomierz.
Opowiadamy o Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy.
18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Przemysław Psikuta
19.00-22.00 - Letnia promenada - prowadzi Przemysław Psikuta
Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego, Festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata. Szkiełkiem i okiem. Koncerty nieoczywiste. 13 września 2018
Johann Joachim Quantz Koncert Es-dur na róg i orkiestrę; Leonardo Leo Koncert A-dur na wiolonczelę, smyczki i basso continuo; Leonardo Leo Koncert D-dur na 4 skrzypiec, smyczki i basso continuo; Carl Heinrich Graun Koncert D-dur na róg i orkiestrę; Antonio Porpora Koncert G-dur na wiolonczelę i orkiestrę; Franz Xaver Richter Sinfonia a Quatro B-dur;
wykonawcy: Ursula Paludan Monberg – róg, Poppy Walshaw – wiolonczela, Arte dei Suonatori
21.30 – 22.00 – Rozmowy na lato: Skarbiec Nauki Polskiej – aut. Katarzyna Kobylecka
Spotkanie z autorką książki „Wolni i Zniewoleni. Głosy grup podporządkowanych w historii imperium portugalskiego”.
Dr Agata Błoch pracuje w Zakładzie Brazylianistyki w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW oraz w Instytucie Historii PAN. Praca opublikowana w serii Monografie FNP jest jej doktoratem. Opowiada historię ludzi, którzy w XVI-XVIII w. zamieszkiwali obszar atlantyckich posiadłości Portugalii - tj. dzisiejszą Brazylię, Angolę, Gwineę-Bissau oraz archipelagi Wysp Zielonego Przylądka i Wysp Świętego Tomasza. Wśród mieszkańców kolonii znajdziemy nie tylko ludy autochtoniczne, ale także Żydów uciekających przed prześladowaniem religijnym, żydowskich konwertytów czy Muzułmanów oraz Romów skazanych wyrokiem sądów inkwizycyjnych i cywilnych, a także czarownice i przestępców.
Ich stopień podporządkowania władzom kolonialnym różnił się w zależności od takich czynników jak płeć, stopień asymilacji, relacje z panem oraz miejsce w strukturze społecznej. Celem tej książki było pokazanie "głosów" tych ludzi poprzez analizę petycji, które wysyłali oni do Lizbony, do króla. Nie tylko prosili w nich o wolność, ale też domagali się sprawiedliwości czy ułaskawienia w sprawach karnych.
22.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Rafał Księżyk.
LITERATURA W DWÓJCE:
11.00-11.10 - "To się czyta latem" / Agnes Poirier "Notre Dame. Serce Paryża, dusza Francji" (w przekładzie Aleksandry Czwojdrak), czyta Joanna Trzepiecińska, opr. Elżbieta Łukomska.
15.00-15.15 - "Literacka sjesta" / Tadeusz Dołęga-Mostowicz "Pamiętnik pani Hanki", czyta Anna Seniuk.
19.15-19.30 - "Książka do słuchania" / Józef Mackiewicz "Lewa wolna", czyta Jerzy Radziwiłowicz.
"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.
00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Patryk Pawlak
W audycji podróż po międzynarodowych scenach teatralnych. Tym razem spotkanie wokół greckiej tragedii, która nabrała nowego znaczenia. Poza tym o współczesnej sile tekstów, które przed wiekami tworzył Dante Alighieri.
02.00-04.00 - "Nocny przegląd myśli" - Michał Kirmuć
04.00-06.00 - "Trójka budzi" - Justyna Grabarz
06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Karol Gnat
W audycji m.in. o umiejętnościach pilota sterującego polskim samolotem, który na początku tygodnia lądował na Maderze. Sieć obiegły filmiki na których widać perfekcyjne lądowanie maszyny; i nie byłoby to wyjątkowe wydarzenie, gdyby nie fakt, że pilot posadził maszynę w ekstremalnie trudnych warunkach na jednym z najniebezpieczniejszych lotnisk świata. Powiemy też o klaskaniu w samolocie - skąd wziął się ten zwyczaj?
08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz
Gościem Adam Niedzielski, minister zdrowia.
09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Witold Lazar
W cyklu "W Polskę" - Dolina rzeki Kamiennej, Starachowice i Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum".
53 lata temu niemal cały świat wstrzymał oddech, gdy na powierzchni Księżyca pojawił się niepozorny lądownik Apollo 11, a kilka godzin później wydobył się z niego człowiek. Amerykanin Neil Armstrong. O wydarzeniu, które zmieniło politykę, naukę i historię opowie P. Lis
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Opracowany przez chemików materiał to rodzaj organożelu który zawiera mieszaninę rozpuszczalników, która rozpuszcza i usuwa masę woskowo-żywiczną, a jednocześnie nie ma negatywnego wpływu na pozostałe warstwy obrazu. Zabieg ten umożliwia przywrócenie obrazom pierwotnych barw. Goście: chemicy: dr hab. Marcin Karbarz i dr Klaudia Kaniewska z UW oraz dr Elżbieta Pilecka-Pietrusińska z Działu Konserwacji Muzeum Narodowego w Warszawie.
12.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Katarzyna Cygler
Co łączy słomianego misia i płonące kieliszki z "Popiołu i diamentu"? Jak siekiera stała się wizytówką Wojciecha Smarzowskiego? Rekwizyty filmowe, gdzie można je zobaczyć w Polsce Gość: Judyta Pawlak - Muzeum Kinematografii w Łodzi
Wystawa "Mamo, ja nie chcę wojny!!! Polsko-ukraiński projekt archiwalny". Na wystawie można zobaczyć rysunki polskich dzieci z roku 1946, które były zapisem ich przeżyć z II wojny światowej oraz współczesne rysunki dzieci ukraińskich.
Trzy lata temu na listę Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO trafił Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego. Odkryte w 1922 roku przez prof. Jana Samsonowicza pod Ostrowcem Świętokrzyskim neolityczne kopalnie krzemienia dają unikatowe świadectwo tradycji kulturowej i stanowią wybitny przykład zespołu obiektów techniki i krajobrazu. Gość: dr Andrzej Przychodni - dyrektor Dyrektor Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Św.
15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Mateusz Drozda
18.10 Trójkowy Komentarz Dnia - Beata Michniewicz
Gość: Piotr Naimski, sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej
19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Grzegorz Hoffmann
21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Tomasz Zapert
W audycji o setnej rocznicy urodzin Bernarda Ładysza. Goście: synowie artysty - Aleksander Czajkowski-Ładysz i Zbigniew Ładysz oraz Stanisław Bukowski - muzykolog.
22.00-23.00 - "Wieczór w Trójce" - Jacek Pietrasik
22.15 - Reportaż w Trójce / "Roztocka przystań"- Monika Chrobak [PREMIERA]
Po Morskim Oku to najstarszy taki obiekt w Tatrach. Mowa o schronisku PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki(1031m n.p.m.) Powstało w 1876 roku. W latach 1911-1912 w miejscu pierwszego budynku, powstało nowe większe schronisko, które w okresie międzywojennym było kilkakrotnie rozbudowywane. To miejsce nierozerwalnie jest złączone z ludźmi gór. W początkowych latach działalności przyjmowało wielu znamienitych gości m.in.: Walerego Eljasza-Radzikowskiego, Tytusa Chałubińskiego i Stanisława Witkiewicza. Przed II wojną światową było bazą wypadową dla taterników wybierających się na słowacką część Tatr. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku było miejscem spotkań polskich himalaistów, którzy w tym czasie dokonywali pierwszych wejść na azjatyckie ośmiotysięczniki.
22.45 - Powieść w Trójce / fragmenty powieści historycznej "Reytan. Upadek Polski" autorstwa Jarosława Marka Rymkiewicza. Czyta Andrzej Mastalerz.
23.00-00.00 - "Serdeczne dźwięki" - Mateusz Krautwurst
22.06 - "Posłowie" - zapraszają Piotr Gociek oraz Łukasz Orbitowski
Prowadzący porozmawiają o utworze pt. "Pewnego dnia zbiorę wszystkie słowa i wejdę do lasu". Jest to pierwsza powieść belgijskiej pisarki Veroniki Mabardi. Drugim tematem audycji będzie pt. "Zapomnienie", którego autorką jest ukraińska pisarka Tania Malarczuk.
23.35 - "Między nami kobietami" - zaprasza Anna Popek
Gościem Anny Popek będzie dziennikarka i pisarka Dagmara Leszkowicz-Zaluska. Tematem audycji będzie saga historyczna pt. "Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei".
09.00-10.00 - "Wszystko gra" - Ula Kaczyńska
W audycji spotkanie z Arturem Rojkiem, który po przerwie powraca w doborowym towarzystwie. W numerze "Pusty" towarzyszą mu poważni gracze hiphopowej sceny - raper i producent CatchUp i ceniony producent Magiera.
10.00-12.00 - "Stacja Kultura" - Gosia Jakubowska
W audycji o konkursie dla młodych artystów - prace można zgłaszać do 1 sierpnia, a nagroda główna to 4000 zł. Dodatkowo nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie w czasie ARS LATRANS Festiwal.
12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Oliwia Krettek
Nic dodać, nic odjąć - tym razem o liczbach w muzyce. Starożytni Grecy uznawali muzykę za sztukę wywodzącą się z matematyki. Analogie i związki między muzyką i matematyką zostały dostrzeżone zarówno przez wielu wybitnych filozofów, matematyków, jak i muzyków.
14.00-15.00 - "Dajesz radę" - Marta Hoppe
Jak bezpiecznie rozpalać ogniska, kiedy można wchodzić do lasu? W audycji również o kampanii "Drewno - Pozytywna Energia", czyli o tym, jak drewno stanowi najstarsze i naturalne odnawialne źródło energii, a odpowiedzialne korzystanie z zasobów lasów pozwala na ogrzewanie domów bez śladu węglowego.
15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan
W audycji o niebezpiecznych pomysłach rowerzystów w mieście - z czym sobie nie radzą i jak radzi sobie z nimi policja?
19.00-20.00 - "RAUdycja" - Tomasz Rałowski
Tym razem posłuchamy utworów, które tak bardzo spodobały się autorowi już przy pierwszym usłyszeniu, że musiał od razu odnaleźć tytuł i wykonawcę. Nieoczywiste dźwięki na które wpadł przez przypadek, a ten podobno rządzi naszym życiem.
08.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Księżyc, to naturalny satelita Ziemi. Powstał ok. 4,6 miliarda lat temu. Nie ma kształtu kuli. Jest spłaszczony, więc kształtem przypomina jajko; polska nazwa Księżyc pochodzi od słowa książę, tylko jedna strona Księżyca jest widoczna z Ziemi (jest skierowana w naszą stronę). Ta strona jest cięższa i jest mocniej przyciągana przez Ziemię. Księżyc nie ma swojej atmosfery, jest więc często narażony na kolizję z kometami i planetoidami. Dlatego jego powierzchnię pokrywa wiele kraterów w miejscach, gdzie spadły. Ciekawostek dotyczących księżyca jest mnóstwo. W Dniu Księżyca o tych najbardziej fascynujących zjawiskach.
10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - muzyka z filmu "Niekończąca się opowieść" z 1984 roku.
11.00-12.00 - "Co w smoku piszczy?" - Czy owoce rodzą się tylko na drzewach i krzewach?
15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - W wakacje najbardziej popularnym kierunkiem są wyprawy nad wodę - jeziora, morza, oceany, zatoki. Poszukamy tych największych, najdłuższych, najgłębszych, najdziwniejszych i najpiękniejszych.
21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Czy rodzice zawsze muszą trzymać wspólny front? A może rodzice w kontrze też mogą dziecko czegoś nauczyć? Jak należy postępować podczas nieporozumień, w obecność Małego Człowieka. Czy należy angażować się w spory między dziećmi, a może lepiej zostawić im przestrzeń na "załatwianie" swoich spraw samodzielnie? Kiedy interweniować? I w jaki sposób? Gość - Monika Stutz-Kowalska, trenerka Family Lab Polska.

08.00 - "Laureaci nagrody Polskiego Radia" - Anna Skulska
Bohaterem audycji Kevin Kenner. Zabrzmią m.in. Sonata fortepianowa cis-moll op. 27 nr 2 Ludwiga van Beethovena oraz Fantazja f-moll op. 49 i Andante Spianato i Wielki Polonez Es dur op. 22 Fryderyka Chopina.
18.00 - "Romantyczne brzmienia" - Magdalena Łoś
Na liście nagrań m.in.: Berceuse Des-dur op. 57 i Bar-karola Fis-dur Fryderyka Chopina, VII Symfonia c-moll Johanna Wilhelma Wilmsa, I Sonata wiolonczelowa e-moll op. 38 oraz wybór z Tańców węgierskich op. 35 Johannesa Brahmsa, a także Koncert B-dur na dwa fortepiany op. 45 Antona Eberla.
21.00 - "Chop-in-pop" - Mariusz Gradowski
Muzyka salonowa, ragtime i boogie - trzy warianty muzyki popularnej, trzy przestrzenie funkcjonowania inspiracji muzyką artystyczną. W audycji dźwięki trzeszczące z dawnych płyt, trochę nagrań współczesnych, ale i nieco przywołujących nastrój wczesnego XX wieku. Będzie odrobina jazzu, trochę koktajlu, trochę klasyki. Mieszanka wybuchowa z fortepianem w roli głównej, przy którym zasiądą Felix Arndt, Marcel Worms, Hadda Brooks.
Zapraszamy!