Polskie Radio

Wielkie święto jeździectwa. Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka na Cavaliada Tour

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 12:00
Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka zapraszają na relacje i specjalne audycje plenerowe z Cavaliada Tour - największych międzynarodowych zawodów jeździeckich w Polsce. Rywalizacja będzie odbywać się kolejno w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz Krakowie. Szczegóły na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Zaproszenia na wydarzenie można zdobyć, słuchając Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki.
CAVALIADA 2023 w Warszawie - wielkie święto jeździectwa na Torwarze
CAVALIADA 2023 w Warszawie - wielkie święto jeździectwa na Torwarze Foto: Polskie Radio
  • W czwartek 16 listopada na warszawskim Torwarze rozpoczął się pierwszy etap zawodów z cyklu Cavaliada. W tegorocznej edycji nie zabraknie krajowych i światowych gwiazd oraz nowości w programie imprezy. 
  • Cavaliada Tour po raz kolejny jest gospodarzem kwalifikacji i finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Dodatkowo organizatorzy podnieśli rangę i pulę nagród większości zawodów cyklu. 
  • Szczegóły na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Zaproszenia na wydarzenie można zdobyć, słuchając Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki.

Od 16 do 19 listopada na antenach Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki można było słuchać materiałów reporterskich oraz audycji specjalnych m.in. w Programie 3 Polskiego Radia "Koń, jaki jest, każdy słyszy – Cavaliada 2023 w Polskim Radiu".


Źródło: YouTube Polskie Radio

Przedstawialiśmy informacje związane z konkurencjami i pokazami oraz rozmowy z organizatorami, zawodnikami i uczestnikami. Materiały z tego największego święta jeździeckiego są dostępne także w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

. 

O wydarzeniu w Programie 1 Polskiego Radia można było usłyszeć: w czwartek, 16 listopada, w "Kronice sportowej" oraz serwisach sportowych, a także w "Ekspresie Jedynki". 17 listopada "Ekspres Jedynki" (godz. 15.00) nadawany był ze studia plenerowego na warszawskim Torwarze, a dzień później plenerowe wydanie audycji "Jedyne takie miejsce" (godz. 9.00).

Relacje podsumowujące Cavaliadę Tour można było usłyszeć w "Kronice sportowej" (godz. 22.35) oraz w serwisach sportowych. O wyjątkowym święcie jeździectwa także 19 listopada w audycji "Przy muzyce o sporcie" (godz. 19.00) oraz w niedzielnych serwisach sportowych.

logo trójka 

Audycje z Cavaliady Tour są również na antenie radiowej Trójki. O tajnikach jeździectwa i warszawskich zawodów opowiadali dziennikarze radiowej Trójki - Piotr Firan i Dariusz Urbanowicz (17 listopada, "Zapraszamy na weekend" w godz. 10.00-13.00 i 19 listopada "Spotkania trzeciego stopnia" w godz. 14.00-16.00).

Słuchacze mogli wysłuchać relacji z wydarzenia w czwartek, 16 listopada, w audycji "Zapraszamy do Trójki" (między godz. 15.00 a 18.00). Mówiliśmy o nim  także w piątek w "Porze na Trójkę" (między godz. 6.00 a 8.45) oraz w sobotę, 18 listopada, w "Trzymaj z Trójką"  (między godz. 16.00 a 19.00). Podsumowanie wydarzenia w audycji "Trzecia strona medalu" (między g. 16.00 a 18.00).

W internecie dostępna jest również seria podcastów poświęconych Cavaliadzie i tematyce związanej z jeździectwem autorstwa Dariusza Urbanowicza.

Cavaliada Tour to jedno z największych wydarzeń z cyklu halowych zawodów jeździeckich w Polsce, które autoryzowane jest przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Rywalizację zawodników będzie można zobaczyć w czterech miastach: w Warszawie (16-19.11.2023), Poznaniu (7-10.12.2023), Sopocie (1-4.02.2024) oraz Krakowie (22-25.02.2024), gdzie odbędzie się jej wielki finał.

Konkursy rozgrywane w Warszawie, Poznaniu i Krakowie zaliczane są do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

Podczas wydarzenia odbędzie się Konkurs Barier o wzrastającym stopniu trudności o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, którego patronatem medialnym jest Polskie Radio.

<<< PROGRAM >>> 


Polskie Radio objęło imprezę partnerstwem promocyjnym.