Polskie Radio

Paulina Piechna-Więckiewicz i Arkadiusz Mularczyk gośćmi "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2024 15:55
Gośćmi "Sygnałów dnia" w poniedziałek (25.03) będą: o godz. 7.15 Paulina Piechna-Więckiewicz, wiceminister edukacji narodowej oraz o godz. 8.15 Arkadiusz Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości.
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

- Jeszcze w najbliższych dniach podpisane zostanie rozporządzenie dotyczące odejścia od obowiązkowych prac domowych i prawdopodobnie 16 kwietnia już wejdzie w życie - poinformowała ministra edukacji Barbara Nowacka.

W piątek podczas konferencji ministra edukacji podsumowała działania resortu podczas 100 dni rządu. Wskazała, że najważniejsze zobowiązanie, czyli podwyżki dla nauczycieli, zostało zrealizowane. - To jest wielka zmiana jakościowa, którą odczuwają nauczycielki i nauczyciele. Te pieniądze im się po prostu należały za lata ciężkiej pracy, wysiłku, działania na rzecz młodych osób, działania na rzecz takiej spójności i siły szkoły i polskiej edukacji - podkreśliła.

M.in. na te tematy porozmawiamy o godz. 7.15 z Pauliną Piechną-Więckiewicz.

Reparacje wojenne od Niemiec

Sejmowa komisja spraw zagranicznych odrzuciła, w pierwszym czytaniu projekt uchwały autorstwa PiS ws. kontynuowania działań związanych z uzyskaniem reparacji wojennych od Niemiec. Wiceszef MSZ podkreślił, że zadośćuczynienie należy się Polsce, tylko jest kwestia, jaką ma przyjąć formę.

Pod koniec grudnia ub. roku poseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował, że składa projekt uchwały Sejmu z apelem do premiera i pozostałych członków Rady Ministrów "w sprawie dochodzenia przez Polskę reparacji, odszkodowania oraz zadośćuczynienia za straty spowodowane przez Niemcy w czasie II wojny światowej".

O komentarz poprosimy o godz. 8.15 Arkadiusza Mularczyka.

Czytaj także:

***

Na "Sygnały dnia" w środę (25.03) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Karolina Rożej i Karol Surówka

DS