Polskie Radio
Section05
Karolina Rożej

Wystartowały ferie zimowe. "Ludzie są spragnieni śnieżnego wypoczynku"

Kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie - to województwa, które jako pierwsze rozpoczęły ferie zimowe. Dzieci i młodzież spędzają czas wolny od nauki m.in. w Sudetach. - Ludzie czekają na te ferie jakby od dwóch lat. Widzimy to - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Cebula, właściciel jednej ze stacji narciarskich.
Zobacz więcej na temat:  rękodzieło Katarzyna Gójska Karolina Rożej Piotr Słowiński zima Ferie zimowe narty

Dieta pudełkowa. Dlaczego cieszy się coraz większą popularnością?

Coraz uważniej przyglądamy się temu, co ląduje na naszym talerzu. Również z powodu postanowień noworocznych staramy się lepiej odżywać oraz zgubić zbędne kilogramy. Pomocne w tym mogą być diety pudełkowe, które wśród Polaków cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego decydujemy się akurat na nie?
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Patryk Michalski dieta zdrowe odżywianie zdrowie i dieta

Adam Nawałka czy zagraniczny trener? Kto poprowadzi reprezentację?

Piłkarska reprezentacja Polski, po odejściu Paulo Sousy, nadal pozostaje bez szkoleniowca. O posadę trenera Biało-Czerwonych starają się światowe gwiazdy, m.in. Andrea Pirlo i Fabio Cannavaro. Jednak na giełdzie nazwisk nie brakuje również polskich trenerów. - Moim zdaniem Adam Nawałka jest jednym z najlepszych kandydatów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Patryk Michalski Adam Nawałka

Rondo Dmowskiego. Negatywna opinia ws. zmiany nazwy

Propozycja zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego w Warszawie wywołała burzę. - Roman Dmowski jest częścią pewnego panteonu bohaterów, którzy zasłużyli się dla Polski i każdego z nich powinniśmy dzisiaj z taką samą życzliwością wspominać i upamiętniać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Mazurek, sekretarz stanu w KPRM. Komisja Nazewnicza wydała negatywną opinię ws. zmiany nazwy ronda.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Roman Dmowski Warszawa

Mieczysław Karłowicz. "Jego śmierć była impulsem do powołania TOPR"

Dokładnie 145 lat temu urodził się Mieczysław Karłowicz, znany kompozytor, ale i zapalony taternik, narciarz i orędownik powołania w Tatrach pogotowia ratunkowego. To jego śmierć pod lawiną u stóp Małego Kościelca była bezpośrednią przyczyną powołania TOPR. - Był kompletnym człowiekiem gór - mówi w Programie 1 Polskiego Radia historyk Wojciech Szatkowski.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej Przemysław Bolechowski Tatry TOPR

Pandemia Covid-19 i życie religijne Polaków

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przygotował raport, który pokazuje, jak pandemia wpływa na życie religijne Polaków oraz funkcjonowanie Kościoła w naszym kraju. - Epidemia ograniczyła możliwość działalności duszpasterskiej i sprawowania sakramentów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia ks. dr Wojciech Sadłoń, dyrektor ISKK. Jak bardzo?
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej religia Kościół katolicki statystyka koronawirus Koronawirus w Polsce

Robert Lewandowski czy Lionel Messi? Dla kogo Złota Piłka?

Robert Lewandowski jeszcze nigdy nie był tak blisko zwycięstwa w plebiscycie "France Football" na najlepszego piłkarza świata. - Zdecydowana większość sław i legend futbolu uważa, że Złota Piłka należy się Polakowi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz sportowy Filip Jastrzębski. Faworytem bukmacherów jest jednak Lionel Messi.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Piłka nożna Robert Lewandowski lionel messi

Fryzjer, masaż i inne usługi... Jak dbamy o nasze psy?

Właściciele chętnie dbają o swoje zwierzęta. Dużą popularnością cieszą się m.in. wizyty u psiego fryzjera. - Niektóre zwierzęta można obsługiwać w domu, natomiast te obdarzone bardziej efektownym włosem, wymagają regularnej pielęgnacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wiesława Lato, właścicielka jednego z warszawskich gabinetów psich fryzur i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Groomerów.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej zwierzęta PSY

Zdrowa dieta. Eksperci wyjaśniają, na czym polega

Wegetarianizm lub weganizm to już nic nadzwyczajnego. Obecnie wiele osób decyduje się na rezygnację z jedzenia mięsa czy produktów pochodzenia zwierzęcego. - Im większe ograniczenia, tym bardziej może to wpływać na nasze samopoczucie. Będziemy czuć się nieswojo w tych zmianach, dlatego najlepiej robić to stopniowo - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dietetyk Monika Kaczorek.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej Klaudia Porębska dieta zdrowie zdrowe odżywianie