Polskie Radio
Section05
Arkadiusz Mularczyk

Polskie Radio 24 Kazimierz Michał Ujazdowski: sprawę reparacji należy stawiać poważnie

- Jeśli stawiać kwestię reparacji, to stawiać ją na poważnie. Moja obawa polega na tym, że jest to instrument propagandowy, a nie realny. Trwa to już trzy lata - mówił w Polskim Radiu 24 senator Koalicji Polskiej Kazimierz Michał Ujazdowski, pytany o przygotowywany przez Arkadiusza Mularczyka raport dot. polskich strat wojennych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Kazimierz Ujazdowski POLSKA polityka reparacje wojenne II wojna światowa Powstanie Warszawskie HISTORIA historia Polski Arkadiusz Mularczyk

Reparacje wojenne od Niemiec. Wiemy, kiedy prezes PiS ogłosi dokładną kwotę

Jak zapowiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, informacje o polskich stratach wojennych w II wojnie światowej zostaną zaprezentowane 1 września br., a dokładną kwotę reparacji ogłosi prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Liczę, że to pierwszy krok do wypłaty Polsce odszkodowań - powiedział polityk w TVP Info. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy polityka II wojna światowa okupacja niemiecka Jarosław Kaczyński reparacje wojenne Arkadiusz Mularczyk

Raport o polskich stratach wojennych. Mularczyk: zbliżamy się do końca prac

- W sytuacji, gdy będzie już opublikowany raport, będzie podany zakres strat i potencjalnych roszczeń, wówczas może być on podstawą do działań o charakterze politycznym, dyplomatycznym, prawnym, ale to jest decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk skomentował kwestie związane z raportem dotyczącym reparacji wojennych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Arkadiusz Mularczyk Stanisław Janecki POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa HISTORIA historia Polski Niemcy

Senat obronił immunitet Grodzkiego. Mularczyk: to kompromitująca historia

- Jeżeli marszałek Grodzki chowa się za immunitetem, to oznacza, że wie, iż jest winny, wie, że prokuratura ma rację. Gdyby był niewinny, to jestem przekonany, że nie bałby się stanąć przed sądem - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk POLSKA immunitet Tomasz Grodzki PO Donald Tusk Senat polityka Katarzyna Gójska

"Konieczne są nadzwyczajne działania NATO". Mularczyk o reakcji na rosyjską agresję

- Dzisiaj to jest ten czas, kiedy musimy pokazać maksymalną solidarność i wsparcie, szanując i doceniając wielki wkład żołnierza ukraińskiego, który ponosi ogromną ofiarę, broniąc tak naprawdę nas wszystkich przed zarazą, jaka rozprzestrzenia się ze Wschodu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Mularczyk. Poseł Prawa i Sprawiedliwości liczy na podjęcie ważnych decyzji podczas nadzwyczajnego szczytu NATO oraz wizyty Joe Bidena w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Rosja polityka wojna 2022 Magdalena Ogórek Arkadiusz Mularczyk NATO Joe Biden

Szefowie partii prawicowych ostro o Rosji. Mularczyk: narracja opozycji runęła jak domek z kart

- Tylko ludzie naiwni mogą wierzyć, że to było spotkanie partii proputinowskich - powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Arkadiusz Mularczyk (PiS). W ten sposób skomentował oskarżenia szefa PO Donalda Tuska, który szczyt partii konserwatywnych w Madrycie nazwał "spotkaniem antyukraińskiej międzynarodówki". W deklaracji przyjętej po szczycie szefowie partii prawicowych zadecydowanie skrytykowali agresywną politykę Rosji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Madryt Donald Tusk Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Rosja Ukraina Niemcy serwis wschodni Arkadiusz Mularczyk

Mularczyk: Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej

W ocenie posła PiS Arkadiusza Mularczyka "senacką komisję ds. Pegasusa należy traktować w charakterze teatru politycznego". Na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że "Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej". Dodał, że "taka komisja nie może domagać się dokumentów od organów ścigania i nie ma kompetencji do wzywania świadków".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera podsłuchowa inwigilacja pegasus Arkadiusz Mularczyk polityka komisja śledcza podsłuch podsłuchy Senat

"Kwota budzi bardzo wiele emocji". Mularczyk o reparacjach wojennych

- Jeśli chodzi o oszacowanie strat, jesteśmy na finiszu, to decyzja polityczna, która wynika z oceny uwarunkowań geopolitycznych i relacji polsko-niemieckich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, przewodniczący delegacji Polski do zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy i jego wiceprzewodniczący.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Arkadiusz Mularczyk społeczeństwo reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa

Raport w sprawie reparacji pozytywnie przyjęty przez premiera. Publikacja zależy od decyzji politycznej

Raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec spotkał się z pozytywną oceną premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który kierował zespołem ds. reparacji w poprzedniej kadencji Sejmu. Jak podkreślił, publikacja raportu zależy od decyzji politycznych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa rządu.
Zobacz więcej na temat:  polityka Niemcy Arkadiusz Mularczyk premier Mateusz Morawiecki reparacje wojenne II wojna światowa

Mularczyk: raport ws. reparacji pozytywnie przyjęty przez premiera. Publikacja zależy od decyzji politycznej

Raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec spotkał się z pozytywną oceną premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który kierował zespołem ds. reparacji w poprzedniej kadencji Sejmu. Jak podkreślił, publikacja raportu zależy od decyzji politycznych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Niemcy Arkadiusz Mularczyk premier Mateusz Morawiecki reparacje wojenne II wojna światowa

"Niemcy muszą się zmierzyć z tym tematem, jeśli chcą partnerstwa". Mularczyk o reparacjach wojennych

- Dziś jest dobry klimat, by sprawa reparacji wojennych została w relacjach polsko-niemieckich wreszcie uregulowana. Jeśli Niemcy chcą Polskę traktować w sposób partnerski, muszą się z tym tematem zmierzyć - powiedział poseł PiS, były szef zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne Niemcy polityka II wojna światowa Arkadiusz Mularczyk

Arkadiusz Mularczyk: "Pokazaliśmy stanowczość państwa, że jest w stanie bronić granic"

- Pierwszą potyczkę wygraliśmy, dlatego, że pokazaliśmy stanowczość naszego państwa, że jest w stanie w sposób skuteczny bronić granic - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Arkadiusz Mularczyk Białoruś Rosja kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo

Powołano Instytut Strat Wojennych. Mularczyk: to podniesienie sprawy reparacji na bardzo wysoki poziom polityczny

Arkadiusz Mularczyk, były szef sejmowego zespołu ds. reparacji przyznał, że powstanie Instytutu Strat Wojennych oznacza podniesienie sprawy reparacji nierozwiązanej od 80 lat na bardzo wysoki poziom polityczny. Dodał, że będzie Instytutowi służył pomocą, wsparciem i kontaktami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Arkadiusz Mularczyk reparacje wojenne II wojna światowa