Polskie Radio
Section05
Arkadiusz Mularczyk

Arkadiusz Mularczyk: Polacy byli dyskryminowani ws. reparacji

"Temat odszkodowań za straty materialne i osobowe po II wojnie światowej dla wielu krajów do dnia dzisiejszego jest otwarty prawnie i politycznie, na co wskazuje m.in. przykład Czech" - powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS), odnosząc się do nowej informacji Biura Analiz Sejmowych dot. dochodzenia roszczeń. O raporcie nt. reparacji mówił też w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk Prawo i Sprawiedliwość reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy

Polska nie zrzekła się odszkodowań wojennych?

Odnaleziony w Bibliotece ONZ dokument z 1969 roku przeczy, by Polska zrzekła się odszkodowań wojennych. Tak twierdzą Józef Menes, były doradca Lecha Kaczyńskiego z czasów jego prezydentury w stolicy oraz poseł Arkadiusz Mularczyk, którzy dotarli do dokumentu. Starania o uzyskanie wglądu do niego były podejmowane już kilkanaście lat temu.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Arkadiusz Mularczyk Prawo i Sprawiedliwość reparacje wojenne

Odnaleziony dokument ONZ: Polska nie zrzekła się reparacji

Odnaleziony w Bibliotece Organizacji Narodów Zjednoczonych dokument z 1969 roku przeczy, by Polska zrzekła się odszkodowań wojennych. Tak twierdzą Józef Menes, były doradca Lecha Kaczyńskiego z czasów jego prezydentury w stolicy oraz poseł Arkadiusz Mularczyk, którzy dotarli do dokumentu. Starania o uzyskanie wglądu do niego były podejmowane już kilkanaście lat temu. 
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk POLSKA reparacje wojenne Niemcy ONZ

"Analiza dot. reparacji sięga od I do II wojny światowej"

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk powiedział w TVP Info, że analiza sejmowa dotycząca ewentualnych reparacji wojennych od Niemiec obejmuje okres od I do II wojny światowej. Dodał, że z analizy, którą zlecił ekspertom Biura Analiz Sejmowych wynika, że Polsce przysługują reparacje wojenne od Niemiec, a twierdzenia o ich wygaśnięciu są nieuzasadnione.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne Arkadiusz Mularczyk Niemcy POLSKA