X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Arkadiusz Mularczyk

Arkadiusz Mularczyk: ataki "GW" na PiS są stałe i niezmienne

- Niezależnie od tego, czy Prawo i Sprawiedliwość jest u władzy, czy w opozycji, ataki Gazety Wyborczej są stałe i niezmienne. One częstą są kreowane z różnego rodzaju informacji, dochodzi do manipulacji i przekłamań - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS. Gośćmi audycji byli również działacze opozycji antykomunistycznej: Ryszard Majdzik, Grzegorz Surdy, Adam Macedoński
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Arkadiusz Mularczyk Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Gazeta Wyborcza polityka

Będą możliwe indywidualne odszkodowania za zbrodnie wojenne?

Przepis kodeksu postępowania cywilnego, dotyczący immunitetu obcych państw, na podstawie którego polski sąd bezwarunkowo musi odrzucić pozew w sprawach dot. zbrodni wojennych jest niezgodny z konstytucją - głosi stanowisko prokuratora generalnego przesłane do TK po wniosku posłów PiS o jego zbadanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prokuratura Krajowa Trybunał Konstytucyjny II wojna światowa odszkodowanie Arkadiusz Mularczyk Sejm

Poseł PiS: należy przyjąć nowe metody liczenia reparacji

- Raport z 1947 roku szacuje straty wojenne Polski na prawie 50 mln ówczesnych dolarów. Dziś po waloryzacji byłoby to prawie 850 mld dolarów, obecnie należy jednak przyjąć nowe metody liczenia - stwierdził we wtorek kierujący parlamentarnym zespołem ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Arkadiusz Mularczyk reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy historia Polski Prawo i Sprawiedliwość

Reparacje wojenne od Niemiec kartą przetargową?

Z udziałem niemieckich ekspertów odbyła się w Warszawie konferencja poświęcona sprawie odszkodowań za II wojnę światową. To pierwsza tego typu debata, w której uczestniczą naukowcy z Niemiec. Do tej pory niemieckie władze podkreślały, że sprawa reparacji wojennych jest "prawnie i finansowo zamknięta". W Debacie Dnia o tym, czy Warszawa może liczyć na odszkodowanie, rozmawiali Anna Sarzyńska (Telewizja Polska) i Marek Tejchman (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reparacje wojenne Niemcy odszkodowanie Arkadiusz Mularczyk PiS polityka

"Przez lata SN blokował roszczenia Polaków do Niemiec"

- Nie miejmy złudzeń, dzisiaj także jest obawa Niemców, że po reformie wymiaru sprawiedliwości to status quo ws. reparacji może się zmienić. Dlatego też instytucje unijne, sądy niemieckie z taką troską dzisiaj mówią o polskiej demokracji, o polskim sądownictwie - mówił na antenie radiowej Jedynki Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Arkadiusz Mularczyk Piotr Gociek II wojna światowa reparacje wojenne Sąd Najwyższy