Polskie Radio

Czesław Siekierski i Adam Bielan gośćmi "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2024 15:00
Gośćmi środowych "Sygnałów dnia" byli: o godz. 7.15 Czesław Siekierski, minister rolnictwa oraz o godz. 8.15 Adam Bielan, europoseł PiS.
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Jest projekt raportu końcowego, który przygotowała komisja śledcza badająca aferę wizową. Wynika z niego, że prokuratura otrzyma 11 zawiadomień dotyczących nieprawidłowości. Dotyczą byłych ministrów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, na czele z byłym premierem Mateuszem Morawieckim.

Według przewodniczącego komisji, Marka Sowy z Koalicji Obywatelskiej, w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy polską wizę można było dostać za łapówkę, a o całej sprawie wiedzieli najważniejsi politycy ówczesnego obozu rządzącego. - W MSZ funkcjonował korupcjogenny system umożliwiający załatwianie wiz z pominięciem procedur. Politycy PiS, także wyżsi urzędnicy w ministerstwie, posiadali wiedzę o procederze, jego skali i kierunkach migracji - mówił polityk, który przedstawił dokument.

M.in. na ten temat porozmawiamy o godz. 8.15 z Adamem Bielanem, europosłem PiS. Godzinę wcześniej gościem "Sygnałów dnia" będzie Czesław Siekierski, minister rolnictwa.

Zobacz także:


***

Na "Sygnały dnia" w środę (27.11) w godz. 6.00-9.00 zaprosili Daniel WydrychGrzegorz Osiecki.

DS