Section50
Section00
fot.archiwum artysty
fot.archiwum artysty
14.01.2014

Gramy: Cham Phoenix - Changes

Na pomysł wprowadzenia parytetów w rapowym (okołorapowym?) środowisku nie wpadł nikt, więc dziewczyny muszą radzić sobie same i wydaje się, że radzą sobie doskonale.

Inna sprawa, że tak jak wśród rapujących facetów, też zdarzają się rzeczy niezbyt interesujące. Nie chcę zabrzmieć jak zwolennik pewnej partii głoszącej teorię niewidzialnej ręki, ale w tym wypadku rynek chyba rzeczywiście weryfikuje wszystko.

Cham Phoenix to nowy nabytek polskiego labelu Ictus, a jednocześnie, wraz z Enjoyem i Medikem członkini polsko-brytyjskiego Ictus Sound System. Gust i styl bohaterki dzisiejszego wpisu był kształtowany przez wpływ londyńskiej sceny i jamajskiego pochodzenia, żeby tego było mało, Cham ostatnio zadomowiła się w Poznaniu. "Changes" to muzyczny kolaż, na który składają się brzmienia charakterystyczne dla różnych gatunków, jednak ogólny wydźwięk numeru zamyka się w granicach wytyczonych przez grime. Za przebasowaną warstwę muzyczną odpowiedzialny jest Majkizioom, który sam określa się mianem "dresiarza z poznańskiej Wildy". Już 18 stycznia Cham, m.in. wraz z Wuzetem i Radical Guru wystąpi w Poznaniu na organizowanej przez Ictus imprezie Kontruderzenie 2014. Label Ictus wchodzi w nowy rok z przytupem, a to podobno dopiero początek zamieszania.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.