Section50
Section00
17.07.2016

SYMBIOTIC SOUNDS - Footsteps In The Jungle (Sequel One)

Uwaga na nogi!

SYMBIOTIC SOUNDS

Footsteps In The Jungle

Sequel One

Łukasz Szyda tworzy już od dekady (zaczynał od trance'owo-progresywnych brzmień), jednak swoje zbasowano-beatowe fascynacje realizuje od lat kilku jako Symbiotic Sounds. Debiutancki krążek "Footsteps In The Jungle" to podsumowanie, ale również piękne rozwinięcie jego fascynacji muzyką footwork i połamanymi, jungle'owymi rytmami. Oba gatunki utrzymane są w podobnym tempie (155 - 160 BPM), oba znakomicie się ze sobą mieszają, i choć ich fuzja nie jest może już dziś niczym zaskakującym, tak Symbiotic Sounds łączy je naprawdę po mistrzowsku. Sięga również po dub ("Soundboy Dub"), funk ("Funk You"), soul ("Stay Together"), oraz - zapewne podążając tropem włoskiego producenta Clap! Clap! - po bardziej afrykańskie brzmienia ("the Rhythms", "Papamu").

"Footsteps..." to ewidentnie parkietowy materiał, całość prezentuje sie jednak lekko, melodyjne, i na tyle atrakcyjnie, by nagrania z tej płyty wylądowały w kuferkach i na plejlistach takich DJów jak Gilles Peterson, Addison Groove, Chimpo czy Moresounds. Na dodatkowe wyróżnienie zasługuje kojarzący się z dokonaniami Brytyjczyka Synkro, przepiękny remiks utworu "Fake City" przygotowany przez szczecińskiego producenta o pseudonimie Kiro Rox, innego reprezentanta krajowej firmy Sequel One (uwaga na jego nadchodzący solowy materiał).

Funkadelia album Symbiotic Sounds wspiera od dawna, a Czwórka wytypowała go właśnie jako swoją "Płytę tygodnia" (od 18 lipca). Ogólnie duża satysfakcja, duma (że polskie) oraz: uwaga na nogi! 

4/5

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.