Section50
Section00
Okładka singla hot coffee schaftera
Okładka singla "hot coffee" schaftera, foto: mat. promocyjne
24.05.2019

Nowy klip schaftera

"hot coffee" zapowiada nowy krążek młodego rapera.

W lutym tego roku ukazała się fizyczna wersja "hors d'oeuvre" - EP-ki schaftera, której dystrybucją zajęło się Asfalt Records. Teraz, trzy miesiące później, jeden z najbardziej utalentowanych młodych raperów polskiej sceny zapowiada pełnoprawną debiutancką płytę. Solowy album Wojtka zaplanowany jest na koniec 2019 roku. Pierwszym singlem z nowego krążka jest utwór "hot coffee" w całości wyprodukowany przez członka LTE Boys Global.

schafter, czyli Wojciech Laskowski to urodzony w 2003 roku raper i producent ze Śląska. Przygodę z rapem zaczął w okolicach 2017 roku. W swojej twórczości raper czerpie inspiracje z lat 80. i 90., a postaciami ze świata muzyki, które wywierają na niego wpływ są między innymi Michael Jackson, Faithless, Massive Attack czy Sade. Wojtek jest członkiem kolektywu LTE Boys Global, który współtworzy z mlodyskinym, mlodym yerbą, malym elvisem, leonem i lil tadkiem.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.