Section50
Section00
Billie Eilish
Billie Eilish, foto: Ben Houdijk / Shutterstock
21.08.2019

Billie Eilish zrzuciła Lil Nas X-a z pierwszego miejsca listy przebojów w USA

Dominacja młodego rapera trwała rekordowe 19 tygodni.

Przez 19 tygodni pierwsze miejsce zestawienia Billboard Hot 100 okupował Lil Nas X ze swoim kawałkiem "Old Town Road". Jest to absolutny rekord listy. Nagrany w duecie z Billym Rayem Cyrusem hit pobił osiągnięcie letniego przeboju z 2017 roku - "Despacito" - który zajmował najwyższy stopień podium przez szesnaście kolejnych tygodni.

Teraz, po dziewięciu tygodniach spędzonych na drugim miejscu zestawienia, miejsce "Old Town Road" zajął utwór "Bad Guy" nagrany przez Billie Eilish, wschodzącą gwiazdę światowej sceny muzycznej. Młoda artystka wdarła się przebojem na amerykański rynek muzyczny. Obecnie może pochwalić się trzema platynowymi i sześcioma złotymi singlami przynawanymi przez RIAA (Zrzeszenie Amerykańskich Wydawców Muzyki).

Lil Nas X pogratulował już Eilish osiągniecia pierwszego miejsca na liście Billboard Hot 100.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.