Polskie Radio
Section05
Stany Zjednoczone

Korespondent Polskiego Radia o sytuacji w USA: liczba ofiar będzie rosła z dnia na dzień

- Rośnie lista ofiar śmiertelnych i liczba przypadków koronawirusa, także liczba hospitalizacji, ale nie jest to wzrost wykładniczy, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze tydzień temu - relacjonował w Polskim Radiu 24 Marek Wałkuski. W audycji również informacje o walce z epidemią na Litwie przekazane przez Kamila Zalewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT koronawirus USA Marek Wałkuski Stany Zjednoczone Ameryka Północna

Mimo pandemii USA nie wycofują z Polski żołnierzy. "Chcemy ich chronić na miejscu"

- Wojska Stanów Zjednoczonych nie wycofują się z Polski ani z innych części Europy mimo pandemii koronawirusa - zapewnia amerykańska ambasador przy NATO Kay Bailey Hutchinson. Wspólna walka z koronawirusem ma być głównym tematem popołudniowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych krajów NATO. To pierwsze takie spotkanie "na odległość" w 70-letniej historii Sojuszu.
Zobacz więcej na temat:  wojsko USA Stany Zjednoczone POLSKA NATO armia Stałe bazy USA w Polsce

Cezary Gmyz: niemieckie towarzystwa medyczne rekomendują ratowanie najpierw osób młodych

- Niemieckie towarzystwa medyczne wydały rekomendację w sprawie ratowania ludzi. - Brzmi ona dość upiornie: "ratujmy najpierw młodych, a starych można zostawić". To zdaniem niektórych polityków narusza podstawowe wartości, którymi powinna się kierować RFN - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Niemcy Stany Zjednoczone USA

Zamknięte szkoły, nakaz pozostania w domach. Dalsze obostrzenia w USA w związku z pandemią

Kolejne amerykańskie stany wprowadzają restrykcje w walce z epidemią koronawirusa. Już prawie 9 na 10 Amerykanów mieszka w stanach, w których obowiązuje nakaz pozostania w domach. W Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 5 tysięcy.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus USA Stany Zjednoczone Ameryka Floryda Miami Nowy Jork wirus pandemia COVID-19 choroby zakaźne Marek Wałkuski ŚWIAT

TYLKO U NAS "Jestem zwolenniczką silnego NATO". Anna Fotyga podkreśla wartość Sojuszu

Europosłanka Anna Fotyga powiedziała Polskiemu Radiu, że jest zwolenniczką silnego NATO i będzie przekonywała do swoich tez podczas prac nad reformą Sojuszu. Była minister spraw zagranicznych znalazła się w 10-osobowej grupie ekspertów, którą powołał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Anna Fotyga jest jedyną przedstawicielką krajów Europy Środkowo-Wschodniej w tym gronie.
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga NATO USA Stany Zjednoczone POLSKA

USA w obliczu epidemii. "Sytuacja staje się dramatyczna"

W Stanach Zjednoczonych z godziny na godzinę przybywa ofiar śmiertelnych i osób zakażonych koronawirusem. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że po Chinach i Europie, to USA będą kolejnym miejscem światowej eskalacji pandemii. „Sytuacja w szpitalach staje się dramatyczna. Brakuje maseczek, kombinezonów ochronnych, respiratorów i miejsc w kostnicach” – relacjonuje z San Diego, Marta Zdzieborska, dziennikarka Tygodnika Powszechnego.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus USA epidemia choroby zakaźne Stany Zjednoczone Ameryka Północna Małgorzata Frydrych