X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Stany Zjednoczone

Młodzi politycy o "Fort Trump"

- Mam nadzieję, że prezydent Donald Trump podejmie decyzję o skierowaniu kolejnych jednostek wojsk amerykańskich wraz z wyposażeniem do Polski - mówił prezydent Andrzej Duda na konferencji z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. O pozycji utworzenia amerykańskiej bazy w Polsce dyskutowali w Polskim Radiu 24: Mateusz Kowalski (Forum Młodych PiS), Michał Jakubek (Młodzi Demokraci PO), Mateusz Duch (Klub Młodych Kukiz 15), Jakub Choromański (Młodzi Nowocześni Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Andrzej Duda Rosja NATO wojsko Stany Zjednoczone

Szef MON: obecność wojsk USA to gwarancja bezpieczeństwa

– Agresor, który zaatakował Gruzję i Ukrainę, nie napadnie na państwo, w którym będą przebywać na stałe amerykańscy żołnierze. Będzie miał świadomość przegranej w takim konflikcie – powiedział w Polskim Radiu 24 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 MON USA Ministerstwo Obrony Narodowej polityka Stany Zjednoczone Mariusz Błaszczak armia wojsko POLSKA bezpieczeństwo

Matthew Tyrmand: dostęp do Biurka Resolute to wyróżnienie

- Fakt, że Donald Trump dopuścił Andrzeja Dudę do Biurka Resolute, ma ogromne znaczenie. Dla Amerykanów to symbol, to dar od królowej Wiktorii, sprzed 138 lat. Inni przywódcy tj. Merkel, Juncker czy Trudeau nie mieli do niego dostępu - mówił w rozmowie z PolskieRadio24.pl Matthew Tyrmand, publicysta i działacz społeczny.
Zobacz więcej na temat:  Matthew Tyrmand Donald Trump Andrzej Duda NASZ WYWIAD Stany Zjednoczone NATO

Ekspert: Polska jest ważna dla USA ze względu na geopolitykę

- Polska jest krajem ważnym dla Stanów Zjednoczonych. Ważniejszym niż była 10 lat temu, albo nawet przed inwazją Rosji na Krym, ze względu na położenie geograficzne - powiedział Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund of the United States, na antenie Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  NATO USA POLSKA Stany Zjednoczone Grzegorz Ślubowski Marek Wałkuski bezpieczeństwo Michał Baranowski kryzys migracyjny imigranci w Europie Unia Europejska Więcej świata