Section50
Section00
Nick Cave
Nick Cave, foto: Nikola Spasenoski / Shutterstock.com
23.09.2019

Nowy album Nicka Cave'a & The Bad Seeds już w przyszłym tygodniu

Bardzo miła niespodzianka dla fanów artysty.

Nick Cave bardzo miło zaskoczył swoich fanów, potwierdzając, że zbliża się kolejna płyta jego zespołu Nick Cave & The Bad Seeds. To, co powinno ucieszyć ich jeszcze bardziej, to fakt, że nowy krążek zatytułowany "Ghosteen" trafi w ich ręce już... w przyszłym tygodniu!

Intensywne prace zespołu nad następcą wydanego w 2016 roku albumu "Skeleton Tree" trwały już jakiś czas. Podczas tegorocznego występu w Melbourne lider formacji przekazał fanom, że jest bardzo podekscytowany nowym materiałem, a proces nagrywania dobiega końca.

- Niektóre z nowych piosenek "ukazały" się Nickowi w snach podczas gorączki. To utwory gorączki - mówi o powstałym w Los Angeles materiale żona Cave'a, Suzie Bick.

Szczegóły nowego albumu Cave przekazał swoim fanom za pośrednictwem strony The Red Hand Files, gdzie odpowiada swoim słuchaczom w formie Q&A:

"Drogi Joe,
nowego albumu możesz spodziewać się w przyszłym tygodniu.
Nazywa się "Ghosteen".
Jest "podwójnym" albumem.
Część pierwsza składa się z ośmiu piosenek: "The Spinning Song", "Bright Horses", "Waiting For You", "Night Raid", "Sun Forest", "Galleon Ship", "Ghosteen Speaks", "Leviathan".
Część druga składa się z dwóch długich piosenek połączonych kawałkiem wypowiedzianych słów: "Ghosteen", "Fireflies", "Hollywood".
Utwory z części pierwszej są dziećmi.
Utwory z części drugiej są rodzicami.
"Ghosteen" jest migrującym duchem.
Kochający Nick".

Artysta podzielił się również okładką nowej płyty. Informacje o nowym wydawnictwie znajdziecie na stronie www.theredhandfiles.com.


Okładka płyty "Ghosteen" Nicka Cave'a i The Bad Seeds
Okładka płyty "Ghosteen" Nicka Cave'a i The Bad Seeds
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.