Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Zamilska remiksuje Paulę Temple

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 10:52
Specjalny album Temple z remiksami jeszcze w tym miesiącu.

Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie zatytułowanym "Edge of Everything", Paula Temple ogłosiła wydanie płyty z reinterpretacjami swoich utworów. Siedem wybranych numerów z pełnoprawnego debiutu zostało zremiksowanych przez zaproszonych przez artystkę producentów. W tym wyjątkowym gronie znalazła się Zamilska. Obie twórczynie nie kryją podekscytowania całym projektem.

- Nie da się opisać słowami chwili, w której uwielbiany przez ciebie artysta zaprasza cię do współpracy. Jestem dumna i niesamowicie szczęśliwa. Stworzyłam remiks dla... Pauli Temple na jej płytę! - pisze na swoim instagramowym profilu Zamilska.

- Poprosiłam kilkoro z moich ulubionych artystów, posiadających świetne poczucie dźwięku i emocji, o wybranie utworów z mojego albumu, które chcieliby zremiksować. Jestem sekretną fanką Zamilskiej od momentu, gdy usłyszałam "Fuckfray" - komentuje współpracę Paula Temple.

"Cages" zinterpretowane przez Zamilską będziemy mogli usłyszeć już 27 września. Wtedy też w wersji cyfrowej ukaże się pierwsza część kompilacji, na której oprócz Natalii znajdziemy SNTS i SØS Gunver Ryberg. Część druga to reinterpretacje wykonane przez Paula Mørka, Eastel, Ghost in the Machine, Hemkę i Slam.

Paula Temple to weteranka sceny techno. Swoją działalność DJ-ską rozpoczęła w 2002 roku. Stale zdobywaną popularność wykorzystywała do przekonywania słuchaczy do bardziej profesjonalnych i ambitniejszych produkcji muzyki klubowej. W roku 2012 założyła własną wytwórnię - Noise Manifesto, w której skupia twórców muzyki elektronicznej.

Zamilska debiutowała utworami Quarrel i Duel 35 (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokio). Pierwszy album – "Untune" z 2014 – umożliwił jej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą i występy w całej Europie. Drugie wydawnictwo – "Undone" z 2016 roku – nominowane było do Fryderyka w kategorii Elektronika. W 2017 natomiast ukazał się singiel "Closer" z gościnnym wokalnym udziałem Resiny, jedynej polskiej artystki wydającej w brytyjskiej wytwórni FatCat Records. Artystka chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy okazji projektu "Powroty" Electronic Beats, czyli remiks "Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć", ale też z Marią Peszek, dla której Natalia wykonała remiks utworu "Sorry Polsko". W 2017 roku Zamilska dołączyła do Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.

W latach 2017-2019 Zamilska prowadziła w naszej stacji audycję "Nocny TransPort" będącą autorską selekcją artystki i producentki bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki. 29 maja tego roku Natalia zakończyła naszą wspólną przygodę setnym wydaniem audycji.