Section50
Section00
Guns N Roses podczas występu w Londynie
Guns N' Roses podczas występu w Londynie, foto: foter.com / Raph_PH
16.10.2019

Teledysk do "Sweet Child O' Mine" pierwszym klipem z lat 80. z miliardem odsłon

Popularność Gunsów nie słabnie - właśnie pobili kolejny rekord.

Ogromne gratulacje należą się Axlowi i spółce za osiągnięcie naprawdę wyjątkowego wyniku w dobie digitalizacji. Zespół, którego wybuch popularności przypadł na długo przed erą Internetu, pochwalił się kolejnym sukcesem. Teledysk do wydanego 31 lat temu singla "Sweet Child O' Mine" właśnie przekroczył barierę miliarda odsłon w serwisie YouTube. Jest to pierwszy klip z lat 80. który tego dokonał.

Guns N' Roses zadebiutowali w 1987 roku teledyskiem do kawałka "Welcome To The Jungle", ale to właśnie klip "Sweet Child O' Mine" spowodował ogromy wybuch popularności. Wideo przedstawiało członków zespołu podczas koncertu razem ze swoimi ówczesnymi partnerkami. Był to również wielki debiut Axla Rose'a przed kamerą. Tekst do utworu napisał frontman grupy, dedykując go swojej dziewczynie Erin Everly.

To nie pierwszy "wideorekord" Gunsów. Klip do wielkiego hitu "November Rain" przez bardzo długi czas był najstarszym teledyskiem, który osiągnął liczbę miliarda odsłon w serwisie YouTube. Dopiero niedawno musiał on ustąpić miejsca nagranemu w latach 70. obrazowi do "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.