Section50
Section00
Mike Patton
Mike Patton, foto: sr cafe / foter.com
22.04.2020

Muzyczno-filmowa selekcja Mike'a Pattona na czas domowej izolacji

Lider Faith No More dzieli się swoimi propozycjami na spędzanie czasu w domu.

Mimo domowej izolacji Mike Patton wciąż ma sporo zajęć, pracując nad nowymi muzycznymi projektami. Muzyk musiał jednak przesunąć swoje koncerty, przez co znalazł więcej czasu na słuchanie muzyki i oglądanie klasyków kina. Artysta podzielił się zatem z fanami kilkoma sugestiami.

W ostatnim wywiadzie dla magazynu Rolling Stone Patton przyznał, że ostatnio pochłania potężne dawki "epickiego" kina i zasłuchuje się w zróżnicowanej, "halucynogennej" muzyce z gatunku exotica. Poza tym, oczywiście, nie przestaje też pracować nad nowymi nagraniami.

- Pracuję nad kilkoma projektami jednocześnie, co nie jest dla mnie żadną nowością, jednak tym razem jest to bardziej "odświeżające", gdyż przeszkadza mi w tym dużo mniej czynników zewnętrznych - wyznaje Patton.

- Prawdę mówiąc izolacyjny tryb życia nie jest jakoś szczególnie różny od tego, jak żyję na co dzień - jestem raczej domatorem. Czasem jednak dotyka to kwestii takich, jak zwykłe wyjście na obiad z rodziną. Cóż. Dostosowujemy się lub giniemy - podsumowuje lider FNM.

Przebywając w domu - poza wspomnianą exotiką - Patton słucha też sporo muzyki klasycznej i eksperymentalnej: Les Baxter, Andre Popp, Ferrante and Teicher czy Yma Sumac. Jeśli chodzi natomiast o filmy, to artysta poleca długie kinowe klasyki, których oglądanie może zająć nie raz cały wieczór. Mowa tu o tytułach takich jak "Ojciec Chrzestny", "Ben-Hur" czy "Chłopcy z ferajny". Poniżej znajdziecie muzyczno-filmowe listy rekomendacji Mike'a.

Playlista Mike'a Pattona:
Les Baxter - "Space Escapade", "The Passions" i "Ritual of the Savage"
Ferrante & Teicher - "Denizens of the Deep"
André Popp - "Delirium in Hi-Fi"
Dick Hyman - "Electric Eclectics" i "Moon Gas"
Yma Sumac - "Voice of the Xtabay"
Esquivel - "Latin-Esque"
Bernard Parmegiani - "Pop’eclectic"
Jean-Claude Vannier - "Electro Rapide"
Raymond Scott - "Manhattan Research Inc." i "Soothing Sounds for Baby"

Filmy polecane przez Mike'a Pattona:
"Barabasz"
"Ben-Hur"
"Lawrence z Arabii"
"Ojciec Chrzestny"
Trylogia dolarowa Sergio Leone
"Siedem narzeczonych dla siedmiu braci"
"THX 1138"
"Uwięzieni w kosmosie"
"Kobieta z wydm"
"Pandemia"
"Epidemia strachu"
"Azyl"
"Lśnienie"
"Twarze na sprzedaż"

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.