Polskie Radio
Section05
kwarantanna

Chińczycy obawiają się drugiej fali pandemii. Władze Wuhanu zalecają ostrożność

- Mieszkańcy Wuhan, miasta w środkowych Chinach, w którym rozpoczęła się pandemia koronawirusa, powinni wzmocnić środki ochrony osobistej i unikać wychodzenia na zewnątrz bez potrzeby - powiedział szef miejscowej organizacji Partii Komunistycznej Wang Zhonglin. Podobne środki ostrożności obowiązują w całych Chinach.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Chiny Azja wirus pandemia COVID-19 kwarantanna choroby zakaźne ŚWIAT

Obowiązkowa aplikacja do przestrzegania domowej kwarantanny. Minister cyfryzacji wyjaśnia, jak działa

Od początku tego miesiąca osoby poddane obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie muszą mieć zainstalowaną aplikację w smartfonie służącą do weryfikacji przestrzegania jej warunków. Wynika to z przepisów zawartych w specustawie, którą podpisał w tym tygodniu Prezydent RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Cyfryzacji Marek Zagórski kwarantanna Koronawirus w Polsce

"To już nie jest czas na pouczanie". Będzie więcej patroli policji i surowe kary

Inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, zapowiedział, że w najbliższych dniach policja będzie częściej patrolowała polskie ulice. Z kolei rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak przyznał, że stołeczni policjanci prowadzą 285 postępowań w związku z naruszeniem kwarantanny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Koronawirus w Polsce zdrowie służby i bezpieczeństwo kwarantanna

Rzecznik KG PSP: straż pożarna od początku włączyła się w zwalczanie koronawirusa w Polsce

- Razem z naszą bracią ochotniczą, druhami Ochotniczych Straży Pożarnych każdego dnia wspieramy osoby objęte kwarantanną. Codziennie ok. 1300 ratowników dowozi żywność, leki do tych osób, ale także zajmują się dystrybucją sprzętu ochronnego i środków dezynfekcyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Batorski, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Grzegorz Frątczak straż pożarna koronawirus Koronawirus w Polsce kwarantanna pandemia służby i bezpieczeństwo POLSKA