Section50
Section00
Kurt Cobain podczas koncertu Nirvana MTV Unplugged
Kurt Cobain podczas koncertu Nirvana MTV Unplugged, foto: YouTube.com/Nirvana
12.05.2020

Gitara Kurta Cobaina z występu MTV Unplugged trafi na aukcję

Cena wywoławcza zwala z nóg.

Jednym z najbardziej kultowych muzycznych wydarzeń lat 90. bez wątpienia był występ Nirvany w ramach serii MTV Unplugged. Legendarny już koncert z 1993 roku zarejestrowany i wydany w formie albumu jest trzecią najlepiej sprzedającą się płytą zespołu. Teraz najwięksi (i najbogatsi) fani formacji z Seattle mają okazję sprawić sobie wyjątkową pamiątkę.

Podczas aukcji organizowanej przez Julien's Auctions nabyć będzie można gitarę Kurta Cobaina, na której artysta grał podczas słynnego koncertu. 19 i 20 czerwca podczas aukcji "Music Icons" wystawiony zostanie model 1959 Martin D-18E. Szacowana cena wywoławcza instrumentu? Okrągły milion dolarów! W skład zestawu wejdzie gitara, pokrowiec, kostki marki Dunlop oraz zestaw strun.

Poza instrumentem Cobaina podczas licytacji nabyć będzie można m.in. gitarę Prince'a, notatki Jima Morrisona, rękopis "Maxwell's Silver Hammer" Paula McCartneya czy biżuterię Elvisa Presleya.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.