Polskie Radio
Section05
Nirvana

Krzyk wściekłej młodzieży. Nirvana, "Nevermind" i cień sukcesu

Wszystko jest tutaj kultowe: słynna okładka z bobasem, piosenki, z których niemal każda stała się przebojem, wreszcie - legenda Kurta Cobaina, frontmana zespołu Nirvana. "Nevermind", drugi studyjny album grupy, ukazał się w USA 24 września 1991 roku i od razu zmienił oblicze muzyki rozrywkowej. Nie tylko w Ameryce.
Zobacz więcej na temat:  Nirvana muzyka rozrywkowa Rock Pop USA płyta Płyty album albumy kultura masowa zespół HISTORIA Ameryka Północna Stany Zjednoczone

Winylowe białe kruki: Nirvana i "MTV Unplugged in New York" w Czwórce

W kolejnej odsłonie cyklu "Białe Kruki", Damian Sikorski opowiada o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem bohaterem audycji jest album o płycie "MTV Unplugged in New York" grunge'owego zespołu Nirvana.​ - Nirvana do dziś jest jednym z najpopularniejszych zespołów i jest słuchana przez kolejne pokolenia fanów - mówi dziennikarz. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Nirvana MUZYKA MTV Unplugged koncert

Tool – dźwięki mniej oczywiste

Wielu próbowało już muzykę Maynarda Jamesa Keenana zaszufladkować i przykleić jej jakąkolwiek etykietę. Tak jesteśmy skonstruowani, że potrzebujemy ram. Na szczęście kompozycje Tool 'a wymykają się utartym schematom w muzyce. Tym razem w "Po zachodzie słońca" Aleksandra Kaczkowska zaprosiła nas na rozgrzewającą dawkę dźwięków mniej oczywistych.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Kaczkowska Trójka MUZYKA muzyka hp Tool Nirvana Tori Amos