Section50
Section00
Metallica
Metallica, foto: Ross Halfin/mat. prasowe/Universal Music
18.06.2020

Metallica pracuje nad nową płytą

Tym razem starannie wybrane studio zastępują... skrzynka mailowa i Zoom.

Już w kwietniu Lars Ulrich zdradził, że Metallica może rozpocząć prace nad nowym albumem jeszcze podczas trwającej epidemii. Teraz perkusista i współzałożyciel kultowego zespołu potwierdził, że wspólnie z resztą muzyków postanowił wystartować z produkcją kolejnego krążka. Jak się okazuje członkowie formacji zaczęli niedawno wymieniać się pomysłami na nowe utwory za pośrednictwem platformy Zoom. W ten właśnie niecodzienny sposób ikony thrash metalu położą grunt pod dwunaste wydawnictwo.

- Dopiero zaczynamy - od jakichś czterech tygodni jesteśmy w stałym kontakcie. Oczywiście porozumiewaliśmy się też wcześniej, ale teraz komunikujemy się w sprawach kreatywnych, będąc w "trybie odkrywania" - tak bym to ujął. Przesyłamy sobie wzajemnie pomysły mailowo i za pośrednictwem Zooma, starając się tworzyć muzykę w tych niecodziennych okolicznościach - zdradził Lars Ulrich w rozmowie z Fredrikiem Skavlanem. - Łączyliśmy się na Zoomie raz w tygodniu. Zaczęło się to w momencie pojawienia się zagrożenia epidemicznego w Stanach Zjednoczonych, czyli jakieś 10-11 tygodni temu. Tak więc raz w tygodniu spędzaliśmy czas wspólnie on-line. Świetną rzeczą było to, że po prostu rozmawialiśmy ze sobą, nie skupiając się wyłącznie na zespole. Teraz jednak wysyłamy sobie nawzajem pomysły i to też jest świetne. Miło jest znowu być częścią tego i nie mogę doczekać się kolejnych kreatywnych opcji, które są przed nami - dodał perkusista Metalliki.

Trudno określić, kiedy mogłaby ukazać się kolejna płyta zespołu, jednak można przypuszczać, że nie będziemy musieli na nią czekać tak długo jak na "Hardwired... To Self-Destruct".

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.