Section50
Section00
Rick Astley w teledysku do utworu Never Gonna Give You Up
Rick Astley w teledysku do utworu "Never Gonna Give You Up", foto: YouTube.com/Official Rick Astley
23.06.2020

Rick Astley coveruje Foo Fighters

Posłuchajcie "Everlong" w wykonaniu brytyjskiego wokalisty.

Nie od wczoraj wiadomo, że Rick Astley i Foo Fighters darzą się sympatią. Dave Grohl i spółka w 2017 roku zaskoczyli fanów w Japonii zapraszając na scenę autora hitowego "Never Gonna Give You Up". Wspólne wykonanie największego hitu Brytyjczyka z miejsca stało się viralowym hitem. Kilka tygodni później całą akcję powtórzono w Londynie. Teraz Astley rewanżuje się Fightersom, coverując jeden z ich utworów.

Wokalista wziął na warsztat pochodzący z albumu "The Colour and the Shape" utwór "Everlong". Cover został nagrany w domowym studiu Brytyjczyka.

- Czasami po prostu musisz znaleźć piosenkę, która poprawi ci nastrój i przeniesie cię w inne miejsce. Ostatnio robię to bardzo często. Jednym z zespołów, do których wracam najczęściej jest - wierzcie lub nie - Foo Fighters - mówi Astley.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.