Section50
Section00
Lykke Li
Lykke Li, foto: Chloe Le Drezen/RCA Records
12.10.2020

Lykke Li powraca z piosenką "BRON"

Singiel powstał we współpracy ze zdobywcą Oscara.

Lykke Li, jedna z najpopularniejszych przedstawicielek dream popu właśnie wydała nowy singiel zaśpiewany w całości w ojczystym języku artystki - po szwedzku. "BRON" jest pierwszym nagraniem wokalistki od czasu premiery płyty "so sad so sexy" w 2018 roku.

Nowy singiel powstał we współpracy z Ludwigiem Göranssonem, szwedzkim producentem i kompozytorem, znanym przede wszystkim dzięki ścieżce dźwiękowej do filmu "Black Panther", za którą zdobył Oscara. Połączenie tych dwóch osobowości dało poruszający efekt, który musicie sprawdzić.

Od czasu premiery "so sad so sexy" Lykke Li podjęła współpracę m.in. z Lil Babym i Skrillexem, wydała EP-kę "still sad still sexy", a także pojawiła się na autorskim projekcie Marka Ronsona.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.