Section50
Section00
Lil Wayne
Lil Wayne, foto: YouTube.com/Lil Wayne
18.11.2020

Lil Wayne oskarżony o nielegalne posiadanie broni

Chodzi o incydent z grudnia 2019 roku.

Jak donosi serwis TMZ, Lil Wayne został oskarżony o nielegalne posiadanie broni. Za postawiony raperowi zarzut grozi nawet do 10 lat więzienia. Sprawa ma swój początek w grudniu zeszłego roku, kiedy to Weezy podróżował z Kalifornii na Florydę swoim prywatnym odrzutowcem. Na miejscu pokład samolotu został przeszukany przez agentów federalnych. Oskarżenie wniósł Prokurator Generalny Florydy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Miami Herald o możliwości popełnienia przestępstwa władze federalne zostały poinformowane przez policję w Miami. Miejscowy oddział zgłosił prawdopodobieństwo przewożenia broni oraz marihuany.

- Lil Wayne jest oskarżony o posiadanie pozłacanego pistoletu w swoim bagażu w prywatnym samolocie. Nie ma żadnych zarzutów o jej użycie lub grożenie nią. Nie ma również zarzutów o bycie osobą niebezpieczną. Cała sytuacja ma miejsce tylko dlatego, że w przeszłości był on skazany za inne przestępstwo. Mimo że Sąd Najwyższy nie rozstrzygnął jeszcze tej kwestii, sędzia Amy Coney Barrett wydała opinię, mówiącą o tym, że nie ma dowodów, by mój klient nie może być zaliczany do grupy niebezpiecznej i zabronienie mu posiadania broni narusza drugą poprawkę - komentuje całą sprawę prawnik Lil Wayne'a.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.