Polskie Radio
Section05
broń

Prezes PGZ o publikacjach ws. Grota: są podmioty, które nieprzychylnie patrzą na nasze uzbrojenie

- Nie działamy w próżni, jest wiele podmiotów, które nieprzychylnym okiem patrzą na nasze uzbrojenie. Fakt, że publikacja pojawia się w Polsce niemalże równocześnie z publikacją na portalach ukraińskich, nie może być wyłącznie zbiegiem okoliczności - powiedział Andrzej Kensbok, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa broń Wojsko Polskie onet

"Wielokrotnie słyszałem od żołnierzy, że to dobra broń". Szef MON broni karabinka Grot

- To jest dobra broń, polska broń, produkowana w Radomiu, bardzo nowoczesna, skonstruowana przez polskich inżynierów - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, dementując doniesienia mówiące o wadach karabinka Grot. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak POLSKA wojsko armia bezpieczeństwo broń Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

TYLKO U NAS "Te artykuły krzywdzą nasze środowisko strzeleckie". Instruktor WOT o publikacjach Onetu dot. Grotów

- Ekspertyzy, które opublikował Onet, są bardzo mocno przesadzone na niekorzyść polskiej broni. Dzieje się tak z niezrozumiałych dla mnie powodów - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl instruktor strzelectwa sportowego i bojowego chor. Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka z 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Grójcu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej broń Wojska Obrony Terytorialnej armia wojsko

Członek zarządu "Łucznika": Grot opuszcza naszą fabrykę w pełni sprawny, mówienie, że zagraża życiu, jest nieprawdą

- Reklamacji dotyczących zagrożenia życia żołnierza jest na ten moment zero, a dostarczyliśmy ponad 43 tys. sztuk karabinka Grot do polskiego wojska. Testy, na jakie powoływano się w artykule Onetu, przeprowadzano na egzemplarzu, który nie był docelową konstrukcją - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Borecki, członek zarządu Fabryki Broni "Łucznik".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Antoni Trzmiel broń Wojsko Polskie armia

Politycy stają w obronie karabinka Grot. MON zapowiedział pozwy za rozpowszechnianie fake newsów

- Radomska Fabryka Broni pozwie każdego, kto rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o zagrożeniu, jakie stwarzać ma dla żołnierzy karabinek MSBS Grot - zapowiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Zdaniem parlamentarzysty broń jest niezawodna, a o niebezpieczeństwie nie może być mowy.
Zobacz więcej na temat:  broń Wojsko Polskie wojsko MON Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo onet Marek Suski Wojciech Skurkiewicz

"Weryfikacja następuje podczas użytkowania". MON odpowiada na zarzuty Onetu

Grot był testowany przez producenta i przyszłego użytkownika przed wejściem do masowej produkcji i przeszedł wszystkie niezbędne badania kwalifikacyjne pod nadzorem specjalnej komisji - zapewnił resort obrony w odpowiedzi na tekst Onetu. "W przypadku karabinka Grot, jak i każdej innej broni (...) ostateczna weryfikacja następuje podczas użytkowania przez żołnierzy w ramach szkolenia oraz w realnych warunkach wykonywania zadań" - pisze resort obrony. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie MON wojsko broń Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo