Polskie Radio
Section05
broń

Ataki na cele w Rosji. Wielka Brytania dała Ukrainie zgodę

Ukraina ma prawo wykorzystywać uzbrojenie z Wielkiej Brytanii do ataków na cele w Rosji - stwierdził brytyjski minister spraw zagranicznych. David Cameron złożył wizytę w stolicy Ukrainy, Kijowie, gdzie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim omówił sytuację na froncie oraz wsparcie w obronie przed agresją Rosji. W piątek brytyjski minister konferował z premierem Denysem Szmyhalem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Wielka Brytania David Cameron wojna 2024 broń pomoc

Czołgi K2 będą powstawały w zakładach Cegielskiego

Zamiar produkcji polskiej wersji południowokoreańskiego czołgu K2 "Black Panther" w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Poznaniu - podtrzymał w czwartek wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. MON naciska, aby w poznańskich zakładach H. Cegielskiego produkowano także kadłuby do transportera "Borsuk" i armato-haubicy "Krab". Oba pojazdy opracowano i wyprodukowano w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Zbrojeniowa Korea Południowa Ministerstwo Obrony Narodowej broń

Polska armia wzmocniona. Umowa na dostawę dronów podpisana

W Ożarowie Mazowieckim minister obrony narodowej podpisał umowę wykonawczą z firmą WB Electronics na dostawę siedmiu zestawów Miniaturowych Bezzałogowych Systemów Powietrznych. To oznacza, że niebawem do polskiej armii trafi pierwszy zestaw czterech polskich dronów FlyEye.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Wojsko Polskie broń drony Władysław Kosiniak-Kamysz MON Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo