Section50
Section00
Statuetki Grammy
Statuetki Grammy, foto: Kathy Hutchins/Shutterstock.com
06.01.2021

Gala rozdania Nagród Grammy przesunięta

Powód? Koronawirus.

Stało się to, czego można było się spodziewać. 63. ceremonia wręczenia Nagród Grammy została przesunięta. Zaplanowana pierwotnie na 31 stycznia uroczystość odbędzie się 14 marca. Wczoraj Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji opublikowała wspólnie ze stacją CBS oświadczenie, w którym tłumaczy powody tej decyzji.

- Pogarszająca się sytuacja związana z zakażeniami COVID-19, zapełnione oddziały intensywnej terapii oraz nowe wytyczne władz stanu Kalifornia utwierdzają nas w przekonaniu, że decyzja o przesunięciu wydarzenia jest jedynym słusznym wyjściem. Nie ma nic ważniejszego od zdrowia i bezpieczeństwa osób, które byłyby narażone na ryzyko zakażenia podczas przygotowania gali - czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Jeszcze przed oficjalnym oświadczeniem prasa donosiła, że tegoroczna gala zostanie przełożona na 21 marca. Jak się okazuje uroczystość odbędzie się tydzień wcześniej.

Magazyn Rolling Stone informuje również o tym, że bardzo możliwe, iż uroczystość rozdania Grammy odbędzie się bez udziału jakiejkolwiek publiczności. W wydarzeniu mieliby uczestniczyć jedynie prowadzący oraz artyści występujący na scenie.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.