Polskie Radio
Section05
Grammy Awards

"Wspierajcie nas... wszystkim, tylko nie ciszą"

"Wspierajcie nas tak, jak możecie. Wszystkim, tylko nie ciszą" – powiedział Wołodymyr Zełenski podczas rozdania Nagród Grammy 4 kwietnia 2022 roku. Przesłanie wygłoszone przez prezydenta Ukrainy, odtworzone podczas gali muzycznej w Las Vegas, motywuje nas do działania. W jaki sposób można to zrobić? O tym w audycji "Trójka pod księżycem". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Komeda Barbara Marcinik TEATR KULTURA Wołodymyr Zełenski wojna na Ukrainie Grammy Awards muzyka filmowa Aleksandra Kaczkowska

Muzyka (małego) świata a nagrody Grammy

Co i kogo właściwie w nagrodzie Grammy reprezentuje kategoria „World Music” (zmieniona dwa lata temu na „Best Global Performance”)? Od lat pojawiają się w niej muzycy praktycznie z kilku krajów, przede wszystkim z Brazylii, Indii czy Mali. W tym roku pierwszy raz w historii (!) nagroda przypadła artyście z Pakistanu, wokalistce Arooj Aftab.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Magdalena Tejchma Grammy Awards

Grammy 2021. Którzy artyści mają największe szanse zdobyć "Muzycznego Oscara"?

Oczy całego muzycznego świata zwrócone są na Los Angeles. W niedzielę odbędzie się tam gala przyznania najważniejszych wyróżnień przemysłu muzycznego. Nagrody Grammy zostaną wręczone po raz 63. Jak będzie wyglądać wydarzenie i czego możemy się spodziewać? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Grammy Awards Los Angeles beyonce Taylor Swift Billie Eilish Piotr Firan Jan Pachlowski