X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Grammy Awards

Zamilska typuje zwycięzców Grammy '18

Kiedy świat wstrzymuje oddech przed kolejnym rozdaniem nagród Grammy, przyznam szczerze, że patrzę na to z dużym przymrużeniem oka. Od dawna nie śledzę tego typu imprez. Może dlatego, że liczba statuetek na meblach artysty, nie jest dla mnie wyznacznikiem, że dany muzyk jest wybitny. Może też dlatego, że w zdecydowanej większości, nominowani nie znajdują się na mojej prywatnej playliście. Zostałam jednak poproszona o swoje tegoroczne typy. Dobrze. Spróbujmy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Natalia Zamilska MUZYKA Grammy Awards

GRGML typuje zwycięzców Grammy '18

Kategoria "Rap" tegorocznych nagród Grammy zaskakuje różnorodnością. Są tu zarówno projekty komentujące wydarzenia z ostatnich lat, które uwzględniają rosnące napięcie rasowe w Stanach Zjednoczonych oraz skoczne i bangery. Jakiekolwiek spekulacje na temat potencjalnych wygranych są przez to mocno utrudnione, bo nie wiadomo, w którą stronę pójdą głosujący.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka hip-hop Jakub Chuptyś MUZYKA muzyka hp Grammy Awards rap

„Muzyka Pendereckiego to podjęcie dialogu z tradycją”

– Nagroda jest potwierdzeniem, że ta muzyka, wielkiego klasyka współczesności jest nadal żywa, interesująca i nas obchodzi. Wzbudza zainteresowanie i ma taką wartość, że warto jej przyznać Grammy – mówił w Polskim Radiu 24 krytyk muzyczny Jacek Marczyński z „Rzeczpospolitej”. Polskiego kompozytora, Krzysztofa Pendereckiego uhonorowano nagrodą Grammy w kategorii  ''muzyka chóralna''.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Penderecki muzyka klasyczna filharmonia narodowa Grammy Awards

Grammy dla Krzysztofa Pendereckiego. "Jestem tym zachwycona"

Nominowany do Royal Philharmonic Society Music Awards spektakl, który wielkopolska publiczność zobaczy 17 lutego w Teatrze Wielkim w Poznaniu, właśnie zyskał uznanie jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych organizacji muzycznych Wielkiej Brytanii. Mówiła o tym w Rozmowie Kulturalnej Renata Borowska-Juszczyńska - dyrektorka Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Poznań Grammy Awards